FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 2 Ekim 2019 1950 Görüntüleme

GÜLNAR BİR DERNEĞİ MUT TEMSİLCİLİK BİNASI AÇILDI

Gülnar Bir Derneği Mut Temsilciliği hizmet binasını açtı.
Doğancı Mahallesi İşletme Sokak’ta hizmete giren Gülnar Bir Derneği Mut Temsilcilik binası, düzenlenen törenle açıldı. Açılışa, Gülnar Bir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cengiz Öztürk, Derneğin Mut Temsilcisi Yafes Demir, Konya İl Başkanı Abdullah Sürmeli, Karaman İl Başkanı İbrahim Sarı, Gülnar İlçe Başkanı Mehmet Ateş, Anamur İlçe Başkanı Bülent Ak ve Silifke İlçe Sekreteri Selda Sargın, siyasi parti ve STK temsilcileri, daire amirleri, çevre il ve ilçelerden gelen konuklar ile çok sayıda yurttaş katıldı.
Hizmet binasının açılışında konuşan Gülnar Bir Derneği Mut Temsilcisi Yafes Demir, “Mut İlçe Temsilciliğinin, yeni hizmet binasında, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın içinde, sosyal, kültürel etkinlikler ile çalışmalarına güçlü ve güzel bir ekiple devam edecektir. Üye ve hemşerilerimizden bu gün olduğu gibi her daim yanımızda olarak derneğimiz çalışmalarına aynı ilgiyi göstermeleri, fikir ve öneri ile yapacağımız tüm çalışmalara destek olmalarını talep ediyoruz” dedi.
Demir, açılışını yaptıkları dernek hizmet binasına katkı sağlayanlara, destek verenlere ve açılışa katılanlara teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.
Gülnar Bir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cengiz Ertürk ise yaptığı konuşmada, Gülnar Bir Derneği’nin 6 aylık oluşum ve altyapı çalışmaları sonrası, 7 Haziran 2017 tarihinde, Gülnar’ın her mahallesinden bir temsilci olmak suretiyle, her meslek ve gruptan, 60 kurucu üyenin katılımıyla Mersin merkezli kurulduğunu söyledi.
Derneğin genel amacının ülkede ve Dünyada tüm Gülnarlı hemşerilerine ulaşmak olarak açıklayan Ertürk, “Birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlayıp, halihazırda 30 il ve 10 ilçede temsilcilik oluşturduk. Kalan diğer illerde ise kademeli olarak temsilcilik açılması çalışmalarımız devam ediyor. Danışma Kurulu, Dernek Meclisi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Sosyal Kültür, Medya İletişim ve Eğitim, Teşilatlanma vb. komitelerinden oluşan yapısıyla, farklı bir dernek modelimiz var. Ayrıca, derneğimiz yayın organı olan ve 7. sayısı çıkan HOYRAZ ismi ile aylık dergimizin ülkemizin her köşesine ulaşıyor. Bu yıl ilk defa 12 üniversite öğrencisine Derneğimiz Burs Komitesince Öğrenim Bursu verdik” dedi.
Tüm Gülnarlıların Gülnar’ın birleştirici gücü olan derneklerine üye olmasını ve Hoyraz Dergisine abone olarak katkı vermesini talep eden Ertürk, Mut Temsilcilik Hizmet Binasına destek veren tüm kişi ve kuruluşlara ve açılış programına katılan tüm katılımcılara Dernek ve Yönetim Kurulu adına teşekkürlerini iletti.
Gülnar Bir Derneği Gençlik Kolları Başkanı Cemil Yeşil ise yaptığı konuşmada, geleceğin teminatı olan gençleri çok önemsediklerini söyledi. Yeşil, “Gençlerimize girişimcilik ve geleceklerine yön verecek çeşitli mesleki kurslar açtık. Çeşitli seminer ve sportif faaliyetler yaparak, gençlerimizi kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Ülkemiz genelinde Gençlik Kolları olarak yapılanacağız” dedi.
Derneğin Konya İl Başkanı Abdullah Sürmeli, Karaman İl Başkanı İbrahim Sarı, Gülnar İlçe Başkanı Mehmet Ateş, Anamur İlçe Başkanı Bülent Ak ve Silifke İlçe Sekreteri Selda Sargın, günün anlamı üzerine selamlama konuşmaları yaparak, hayırlı oldun dileklerini iletiler.
Hoyraz Dergisi Yayın Kurulu Üyesi Fatma Yüğrük ise, dergileri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Yapılan konuşmaların ardından, dernek hizmet binası kurdele kesilerek hizmete sokuldu.

Tema Tasarım | Osgaka.com