FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 15 Kasım 2022 152 Görüntüleme

GÜNDÜZ GECE MUT’TA

Anadolu kültürünü tüm yönleri ile televizyon ekranlarına taşıyan Kanal 7’de yayınlanan Gündüz Gece programı, bu hafta ilçemiz Mut’ta çekimler yaptı. Ekranların sempatik ismi Kürşat’la birlikte Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam eden Gündüz Gece ekibi, ilçemizde gerçekleştirdiği çekimlerde; Zeyker Yaylası’nda Kızıova obruk peynirini, Kadıköy’de tarihi köprüyü ve batırık yapımını, merkezde ise Mut Kalesi’ni ve Taşhan’ı tanıtacak.
İlginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemeklerle sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla izleyici karşısına çıkan Gündüz Gece, Mut’tan renkli görüntülerle önümüzdeki günlerde evlere konuk olacak.
Mut’ta gerçekleştirdikleri çekimlerle ilgili gazetemize bilgi veren Gündüz Gece programının yapımcı ve yönetmeni Zeynep Tor, Mut’ta olmaktan duydukları mutluluğu ifade etti. Gündüz Gece programı için Mut’a üçüncü gelişleri olduğunu söyleyen Yapımcı ve Yönetmen Tor, “Mut’u çok seviyoruz. Çok doğal bir ortam var. Çeşitli bitki örtüleri, meyveleri, sebzeleri ve tarihi dokusuyla çok ilginç bir yer. Umarım daha ileriki zamanlarda daha detaylı çekimler yapabiliriz. Bugün Kadıköy’e gittik, Kadıköy köprüsünü çektik. Merkezde Kale’de çekim yaptık, Taşhan’da çekim yaptık. Baharda da turfanda meyve sebze çekmeye geleceğiz mutlaka Mut’a.” dedi.
Tor, Gündüz Gece programıyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Gündüz Gece programı 2013 yılının Ağustos ayında yayına başlamış bir program. Bu yıl 10. yılımızdayız. Sunucumuz Kürşat ve ben Zeynep Tor, 10 yıldır birlikte çalışıyoruz. Bütün Türkiye’yi ve Anadolu’yu geziyoruz. Kar, kış, soğuk demeden Anadolu yollarındayız. Programımız cumartesi günleri yayınlanıyor. Saat 11.30 – 11.40 arasında başlıyor sabah. Geceleri de tekrarımız oluyor 23.30 da.”
Program sunucusu Kürşat Biçici ise, “Mut’u çok seviyoruz. Mut’a üçüncü gelişimiz. Neden, çünkü mutluyuz. Mut’a geldiğimiz için mutluyuz. Buraları çok seviyoruz. Her geldiğimizde yeni yeni şeyler keşfediyoruz. Bizim için de güzel oluyor. Taşhan’da Emine ablanın çok güzel sıkmasını yedik. Bugün mesela batırık yaptık. Bi delisini yaptık, bi akıllısını yaptık. İki batırık varmış. Biz, ne olur ne olmaz diye akıllısını yedik (esprili gülerek)” şeklinde konuştu.
Gündüz Gece ekibi Mut’ta çekimleri tamamlamasının ardından ilçeden ayrılırken, çekimler esnasında ekibe Mut’tan gazeteci Ahmet Güler ve Silifke’den Aytaç Kurtuba eşlik etti.
Mut’ta çekimi yapılan program, önümüzdeki haftalarda Kanal 7 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Tema Tasarım | Osgaka.com