FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 29 Mayıs 2023 148 Görüntüleme

Hayırsever Gül çiftinden Mut Devlet Hastanesi’ne bağış

Hayırseverliğiyle tanınan Mut’un Elmapınarı Mahalle Muhtarı Rahmi Gül ve eşi Birgül Gül, Mut Devlet Hasatanesi’nin Acil Servisi’nin tadilatı ve yenilenmesi için maddi yardımda bulundu. Geçtiğimiz günlerde ilçemiz Mut’ta Bilim ve Sanat Merkezi’ne Robotik Kodlama Atölyesi yaptıran, bir çok öğrenciye burs veren ve Erdemli Devlet Hastanesi’ne de yardımda bulunan Rahmi ve Birgül çifti, bu kez Mut Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’nin tadilatı ve yenilenmesinde kullanılmak üzere, 375 bin liralık bağış yaptı. Bağışta bulunan hayırsever Gül çiftine, Mersin İl Sağlık Müdürü Emrah Ceviz tarafından plaket verildi.
Yapılan bağış için Mut Devlet Hastanesi’nde tören düzenlendi. Hastane Konferans Salonu’nda düzenlenen törene; Mersin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Emrah Ceviz, Mut Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hüseyin Özer, Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Deliktaş, Mut İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Halifeoğlu, yardımsever Rahmi Gül ve eşi Birgül Gül ile davetliler katıldı.
Törenin açılışında konuşan Mut Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin Özer, “Milletimizin engin bir özelliği olan dayanışma ve hayırseverlik ruhunun bizlere yaşayarak öğreten Elmapınar köyü muhtarımız Rahmi Gül amcamız ve kıymetli eşleri Birgül Gül hanımefendinin, Osman Gül ve Meryem Gül anısına, hastanemize verdiği desteğin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.
Başhekim Özer, şöyle konuştu: “Kendileriyle yakın zamanda tanışmış olmamıza rağmen, sıcaklığı ve güler yüzüyle, samimiyetini yürekten hissettim Rahmi amcamızın. İnsanlar eseriyle yaşar. Önce sağlık, önce eğitim şiarıyla sayısız hizmetleri bulunmakta. Günümüze kadar kurmuş oldukları vakıflar ile bildiğimiz üzere 800’den fazla öğrenciye burs vermişler. Yakın zamanda ilçemizde bulunan Bilim ve Sanat eğitim merkezine Robotik Kodlama birimi kurmuşlar. Erdemli Devlet Hastanesi’ne bir yardımda bulunmuşlar. Bugün hastanemizin Acil Servisinin fiziki olarak yenilenmesi sürecini üstlenerek de hizmetlerine devam eden, ayrıca da Gülnar Devlet Hastanesi’ne ve Silifke Devlet Hastanesi’ne de yardımlarının devam edeceğinin müjdesini veren değerli Rahmi amcamıza burada huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum.”
Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Emrah Ceviz, sağlığa yapılan yatırımın ölümsüz bir yatırım olduğunu belirterek, “Bu bağışlar, yatırımlar ilelebet anılıyor. Hepimizin yaptığımız görevlerde geleceğe kalacak eserleri hoş bir seda olacaktır. İyi anılmaktır. Rahmi amcam ve Birgül teyzem için bundan daha güzel bir vesile olacağını zannetmiyorum. Kaldı ki sadece fiziki yatırım yapmıyor, fiziki hayır yapmıyor, bu hastanemizde çalışacak belki gelecekte kendisini tedavi edecek ekiplerimize de okurken burslarını veriyor. Sağ olsun başka meslek grupları da olabilir. Allah razı olsun. Hepimiz öğrencilikten geliyoruz. Öğrencilik yıllarında bu yardımlar bizim için çok kıymetliydi. Hepimiz yokluğun içinden geliyoruz. Allah hepinizden razı olsun, çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Hayırsever Birgül ve Rahmi Gül’de eğitim ve sağlık alanında yaptıkları bağışlardan mutluluk duyduklarını söyledi.
Konuşmaların ardından bağışta bulunan Rahmi ve Birgül Gül çiftine, İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Ceviz tarafından plaketleri verildi.
Törende ayrıca, Mut Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin Özer tarafından hayırsever Gül çiftine çiçek, İl Sağlık Müdürü Emrah Ceviz’e Mut’u simgeleyen bir tablo ve önceki Mut Devlet Hastanesi Başhekimi olan Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Deliktaş’a teşekkür plaketi verildi.
Tören sonunda konuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Tema Tasarım | Osgaka.com