FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 5 Nisan 2022 448 Görüntüleme

Hemşerimiz Hasan Gezer MEGEP Başkanı oldu

2016 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan Taşeli Platformu Derneği, isim ve tüzük değişikliği gündemli 3. Olağan Genel Kurulu’nda iletişimci iş insanı Hasan Gezer Başkanlığında oluşturulan 34 kişilik yönetim kurulu ile “Mersin Güç Birliği Kalkınma ve Gelecek Derneği / Mersin Gelecek Platformu-MEGEP” olarak yoluna devam etme kararı aldı.
Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Haysiyet Divanı, Onur Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu gibi kurulları, milletvekillerinden belediye başkanlarına, iş dünyasının önde gelen patronlarından bürokratlara, sanatçılardan sinema oyuncuları ve yapımcılara, spor dünyasından basın mensuplarına, ekonomistlerden bilişimcilere, hukukçulardan mühendislere kadar özellikle Mersin’de ve İstanbul’da yaşayan Mersinli ve Mersin sevdalılarından oluşturuldu.
Başkan Hasan Gezer, hiç bir siyasi, ideolojik ve ekonomik çıkar grubuna angaje olmayan MEGEP, Mersin’in geçmişten günümüze taşınan sorunlarına ve bu kentin ve bu kentin insanlarının geleceğine duyarlı, sağduyulu, alanında donanımlı, dünyanın neresinde olursa her bir Mersinli’nin yanında olacak samimi insanların oluşturduğu ve gün geçtikçe büyüyecek, üstün vasıflara sahip, kamu faydasına hizmet eden sağlıklı bir sivil toplum kuruluşu niteliğini pekiştirmeyi hedefleyen çok güçlü lobicilik projeksiyonu ile hareket edeceğini ifade etti.
Toplumları büyük hedeflere ulaştırmada “toplam faydanın” tesisi için kollektif bilincin olmazsa olmaz şart olduğunu söyleyen Gezer, “Bunu tesis etmek için MTSO başta olmak üzere tüm STK’lar, merkezi yönetim, yerel yönetimler ve mülki idareler yani Mersin’in tüm dinamikleri ve tüm toplumsal kesitlerinin ortak bir bileşkede buluşmasına katkı vermeyi önceleyeceğiz. MEGEP’in bu doğrultuda düzenleyeceği faaliyetlerin ve geliştireceği projelerin Mersin’in güçlenmesini ve kalkınmasını beraberinde getirecektir.” dedi.
Aynı zamanda think tank anlayışı ile üretimlerde bulunacak bir sivil toplum kuruluşunun alt yapısını kurduklarını belirten MEGEP Başkanı Gezer, “MEGEP, bilgi, deneyim ve amaç birlikteliğiyle oluşturulmuş takım ruhunun yarattığı sinerjinin toplam faydayı arttıracağı düsturu ile Mersin’in sosyo ekonomik kalkınmasında söyleyecek sözü olanların platformu olacaktır. MEGEP, Mersin’in sorunlarına ve ihtiyaçlarına dönük çözümler üretmek ve önerilerde bulunmak amacı ile Türkiye’de bilinmeyen bir tarih ve turizm cenneti olan Mersin’in, turizm açısından cazip bir bölge olmasını sağlamayı; bölgenin ve Türkiye’nin en güçlü lojistik merkezlerinin en başında gelmesi özelliği -yeni inşaasına başlanan Taşucu Limanı dahil olmak üzere- limanları ve serbest bölgesi ile ticaret için çok önemli bir merkez olması; son dönemde artan egzotik olanlar dahil zengin tarım ürünlerinin yetiştiği özel bir coğrafyaya sahip olması; Tarsus’tan Anamur’a kadar tüm tarihi zenginlik ve turistik güzelliklerinin bilinirliği gibi tüm niteliklerin marketinginin yapılmasına ön ayak olmayı birincil ödev kabul edecektir.” şeklinde konuştu.
Mersin’in, üretimden ve kaynaklardan daha fazla pay alması için kamuoyu oluşturulması, Mersinliler’in de kültür sanat alanında yapılacak faaliyet ve projeler ile varlıktan daha fazla pay almasına katkı verilmek, bu topraklarda doğup büyüyen, bu kentte yaşayan herkesin geleceğe borcu olduğunu belirten Gezer, “İş yaşamında gelecek için, merkeziyetsiz finansal ekosistemin, blockchain ve kripto paraların konuşulduğu günümüzde, yarınlar için konvensiyonel yöntemlerin dışına çıkılarak iş, proje ve faaliyetler ile çocuklarımızın geleceğini kurmamız hayati önemdedir. Tüm bu alanlarda beraber hareket edebileceğimiz hemşerilerimizi katkı vermeye davet ediyoruz” dedi.
Hasan Gezer başkanlığındaki MEGEP’in Yönetim Kurulunda şu adlar yer aldı: Ayşe Çetin (Yönetim Danışmanı), Ertan Kara (Beylikdüzü Bld. Yapı Kontr. Müd.), Baha Sadık Akıner (Gazeteci), Erdoğan Erşahinci (Yönetici), Mustafa Boro (İnş. Müh.), Murat Bal (Eğitimci – Besteci), Ömer Faruk Özsu (Avukat), Nevzat Erdemli (Yönetici), Fatma Çelik Kovan (Yönetici), Aytaç Deniz (İşletmeci), Ali Ülkü (Eski Bld. Bşk.), Refik Baysal (Öğr. Görevlisi), Ali Altay (Sanatçı – Yapımcı), Murat Uçtu (Sanat Yönetmeni), Eser Bozkaya (Bilg. Mühendisi) Nasıf Aydın Dölek (Avukat), Süleyman Ak (Makine Müh.), Doç. Dr. Duran Kocabağ (Maden Cevher Hazırlama Mühendisi), Hasan Çelik (Finansçı – Yönetici), Bayram Ali Özay (Avukat), Abdurrahman Sünnü (Avukat), Durmuş Özdemir (Turizmci), Gülşah Morbulut Targın (Avukat), Emre Aksay (Finans ve Yatırım Uzmanı), Derya Hoşgör (İletişimci), Hüseyin Erçin (Eğitim Yöneticisi), Seçkin Vural (Tekstilci), Mithat Hilal (Ses Teknisyeni), İlknur İncel (Tasarımcı), Kerem Okur (Avukat), Türker Çiftçi (Sanayici), Vedat Cankılıç (Bilgisayar Mühendisi) ve Çiydem Özdemir (Kimya Mühendisi).
MEGEP’te başkan dışında yer alan Mutlu hemşerilerimiz şunlar:
Yönetim Kurulunda Bulunan Mutlular: Ayşe Çetin (Yönetim Danışmanı), Fatma Çelik Kovan (Yönetici), Bayram Ali Özay (Avukat), Durmuş Özdemir (Turizmci), Mithat Hilal (Ses Teknisyeni), Türker Çiftçi (Sanayici), Vedat Cankılıç (Bilgisayar Mühendisi).
Haysiyet Divanında Bulunan Mutlular: Doç. Dr. Ensar Köse (Öğretim Üyesi – Tarihçi), Mehmet Tengiz (Noter), İlyas Çelik (Emekli Asker).
Denetleme Kurulunda Bulunan Mutlular: Bilal Gezer (Eğitimci – Yönetici), Hüseyin Özcanlar (Eğitimci – Bürokrat), Gökhan Toprak (Sistem Müh.).
Onur Kuruluna Bulunan Mutlular: Musa Eroğlu (Türk Halk Müziği Sanatçısı), Ali Müfit Gürtuna (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı).
Yüksek İstişare Kurulunda Bulunan Mutlular: Aykut Bengi (Emekli Albay – İş İnsanı), Murat Sözeri (Gazeteci – Yazar), Ece Müderrisoğlu (Tiyatrocu – Aktrist), Koral Parça (İş İnsanı).

MEGEP Başkanı Hasan Gezer

İlginizi çekebilir

YAZMIŞTIM YİNE YAZIYORUM

YAZMIŞTIM YİNE YAZIYORUM

Tema Tasarım | Osgaka.com