FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 12 Nisan 2022 514 Görüntüleme

İFET ilkokul fiziksel etkinlik oyunları ilçe finali yapıldı

Mut Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Mut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen İFET Çocuk oyunları 28 Mart’ta Pazartesi günü Mut Spor Salonunda başladı. 7 gün süren turnuvaya 460 ilkokul öğrencisi katıldı. El Değdirerek Bayrak koşusu, Fasulye Torbası, Halat Çekme, Çift Ayak Sıçrama ve Koordinasyon Oyunlarından oluşan çocuk oyunlarında zorlu mücadeleler yaşandı. Öğrenci velileri ve öğretmenler müsabakaları ilgiyle izlediler.
Birinci olan okullar Mayıs ayında yapılacak olan il finallerine katılacak. Oyunlar sonunda dereceye giren okulların ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammet Senemli, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Bayat, İbrahim Oğuz, Gazi İlkokulu Müdürü Osman Okur ve Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Burcu Sezen Kılınç tarafından verildi.
Oyunlar sonunda dereceye giren okullar, şu şekilde sıralandı:
1. sınıflarda birinci Özel Mut Volkan İlkokulu, ikinci Mut Cumhuriyet İlkokulu, üçüncü Şehit Ahmet Ersoy İlkokulu ve dördüncü Turhan Akay İlkokulu; 2. sınıflarda birinci Mut Karacaoğlan İlkokulu, ikinci Özel Mut Volkan İlkokulu, üçüncü Evren İlkokulu ve dördüncü Kazım Yaprak İlkokulu; 3. sınıflarda birinci Şehit İbrahim Soysal İlkokulu, ikinci Kazım Yaprak İlkokulu, üçüncü Mut Karacaoğlan İlkokulu ve dördüncü Özel Mut Volkan İlkokulu; 4. sınıflarda ise birinci Mut Gazi İlkokulu, ikinci Şehit Ahmet Ersoy İlkokulu, üçüncü Mut Cumhuriyet İlkokulu ve dördüncü Barabanlı İlkokulu oldu.

Tema Tasarım | Osgaka.com