FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 28 Ağustos 2019 1150 Görüntüleme

“İKİNCİ BAHAR” MAVİ TURDA

Mersin Büyükşehir Belediyesi İkinci Bahar Emekli Evi üyeleri,Akdeniz’in en güzel koylarına düzenlenen tekne turu ile doyasıya maviliklerin keyfini çıkardı. Tisan Adası, Boğsak Adası, Dana Adası, Barbaros Koyu gibi Mersin’in en bakir ada ve koylarında düzenlenen tur ile İkinci Bahar Emekli Evi üyesi 150 kişi, doğal güzelliklerin keyfini sürdü. İkinci Bahar Emekli Evi’nin etkinlikleriyle evlerinde ve kahvehanelerde zaman geçirmekten kurtulduklarını vurgulayan emekliler, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, evlerinde ya da kahvehanelerde zaman geçirmek zorunda bırakılan emeklileri, birbirinden farklı sosyal ve kültürel aktivite ve etkinlikler ile bir araya getiriyor.Büyükşehir Belediyesi İkinci Bahar Emekli Evi üyesi emekliler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen tekne turuna katıldı. Mersin’in gizli kalmış güzelliklerinin içinde yer alan tekne turunda emekliler, denizin ve doğanın tadını çıkardı.
Tisan Adası ve Koyu, Barbaros Koyu, Boğsak Adası ve Koyu, Dana Adası ve Koyu gibi Mersin’in en bakir ada ve koylarında düzenlenen tur ile İkinci Bahar Emekli Evi üyesi 150 kişi Mersin’in doğal güzelliklerinin keyfini sürdü.
“Hizmette sınır yok”
Tura katılan Mersin Büyükşehir Belediyesi İkinci Bahar Emekli Evi üyesi Hasan Topçu, düzenlenen gezilerin çok güzel olduğunu ifade ederek, “Emeklilerin düşünülerek, böyle bir gezinin düzenlenmesinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür ediyorum. Başkanımız yeni seçildi ama hizmette sınır yok. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Tura katılan emekli Mustafa Ertan Seyrek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in çalışmalarını ve konuşmalarını yakından takip ettiği belirterek, “Belediyenin şuanda ne kadar sıkıntılı olduğunu, nasıl bir borç aldığını bizzat ben kendim dinledim. Buna rağmen elinden geleni yapıyor.Basındanda izlediğim kadarı ile yaptığı tasarruflar var ve gereksiz yapılan harcamalarında önlemini almış. Bundan sonra da daha iyi hizmetler yapacağına inanıyorum. Bize bu hizmetleri sunduğu içinde Vahap Bey’e teşekkürler”diye konuştu.
İkinci Bahar Emekli Evi üyesi Gülseren Coşkun,Mersin Büyükşehir Belediyesi İkinci Bahar Emekli Evi’nden kendilerine gelen mesaj ile geziden haberdar olduklarının altını çizerek, “Belediye Başkanımız’ın canı sağ olsun, geziden çok memnun kaldık, çok eğlendik. Vahap Bey’e çok teşekkür ederiz. Çok güzel günler geçiriyoruz. Emekli Evi’nde düzenlenen canlı müzikler olsun, bu tekne turu olsun harika” diye konuştu.
Geziler emeklilere fırsat eşitliği yaratıyor
İkinci Bahar Emekli Evi üyesi Gülsüm Bakır, Emekli Evi’nde düzenlenen aktiviteler ile insanların evlerinde ve kahvehanelerde zaman geçirmekten kurtulduğunu belirterek, düzenlenen etkinliklerden çok memnun olduğunu söyledi. Bakır, emeklilerin sosyal faaliyet alanlarına ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Az maaşlarla tatile gidemeyen kişiler var. Bu tur ve gezilerle o insanlara imkan sağlanıyor. Başkanımız daha yeni.Umarım daha çok şey yapabilir. Beklentilerimiz yüksek.Başkanımız yeni olduğu için bu beklentilerimizi görecek ve bunları tamamlayacaktır. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ederiz. Bu etkinlik bizi gerçekten mutlu etti ve devamını bekleriz” dedi.
Silifke İlçesi Taşucu Mahallesi limanından hareket edilerek başlayan mavi tur ile biryandan çeşitli aktiviteler ile doyasıya eğlenirken,Akdeniz’in mavi sularında serinleyen İkinci Bahar Emekli Evi sakinleri, günün sonunda Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından sağlanan ulaşım hizmetleri ile evlerine döndü.

İlginizi çekebilir

MUT ÇIDOG ALAHAN’DA

MUT ÇIDOG ALAHAN’DA

Tema Tasarım | Osgaka.com