FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 5 Şubat 2019 1518 Görüntüleme

İSTANBUL’DA YAŞAYAN MERSİNLİLER GALA YEMEĞİNDE BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2019 dolayısıyla gala yemeği düzenledi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz öncülüğünde gerçekleşen yemekte İstanbul’da yaşayan Mersinliler bir araya geldi.
İstanbul Florya sahilinde düzenlenen gala yemeğine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lütfi Altınsu, Silifke Turizm Derneği Başkanı Ali Küçük, Anamur Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fatih Şen, İstanbul Mutlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Gezer, İstanbul Taşeli Platformu Genel Başkanı Fatih Mehmet Kara, İstanbul Taşeli Platformu Genel Sekreteri Hasan Gezer, Mutlular Derneği üyeleri, İstanbul Gülnarlılar Derneği Başkanı Aytaç Deniz, dernek üyeleri ve meclis üyeleri katıldı.

“Son yıllarda Mersin çok hızlı bir gelişme gösterdi”

Yemekte yaptığı konuşmada fuar dolayısıyla Mersin’den gelen ve İstanbul’da yaşayan Mersinlileri bir araya getirmenin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Böyle güzel ve hayırlı bir hizmette sizlerle beraber olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bizler Mersinliler olarak gerçekten şanslı insanlarız. Cenab-ı Allah’ın özene bezene yarattığı bir yeryüzü cennetinden birlikte yaşıyoruz. Bu kente hizmet etmekten, bir yerlere getirmekten çok mutluyuz. 5 yıldır Büyükşehir Belediyesi olarak EMİTT fuarına katılıyoruz. Biz Tarsus Belediye Başkanıyken de bu fuarlara katılıyorduk. Amacımız Mersin’i fark ettirmek. Mersin’de tarihin derinliklerinden günümüze kadar gelen kültürel değerlerimizi, doğamızı, turistik değerlerimizi ve gastronomik değerlerimizi tanıtmak istiyoruz. Son yıllarda Mersin çok hızlı bir gelişme gösterdi. Ama yıllardır ihmal edilen Mersin’in bütün problemlerinin bir anda çözülmesi, tarihi ve turistik değerlerinin tüm Türkiye’ye tanıtılması sadece yerel yönetimin tek başına çözüm üreteceği bir konu değil” dedi.

“Mersin ortak paydasında birleşmek bizim için çok önemli”

Tüm eksikliklere rağmen Mersin’i kalkındırmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve Mersin’in her tarafına dokunarak değiştirdiklerini belirten Başkan Kocamaz, “ Köylerimizin tamamının yolları asfaltlandı. Artık Mersin’in gidilemeyen hiçbir bölgesi kalmadı. Bunun yanında suyu olmayan bölgelere su götürme noktasında çok büyük mesafe kat ettik. Ama dediğim gibi bütün ilçeleri düşündüğümüz zaman yapılacak çok işimiz var. Hizmet etmek güzel. İnsanların gönlünü kazanmak güzel ama bizim için hepsinden önemlisi Mersin gibi demografik yapısı çok karmaşık olan bir şehirde insanları bir arada tutmak, hoşgörüyü, barış ve sevgi ortamını yerleştirmek. Mersin’de her inançtan ve kökenden insan olmasına rağmen geçmişte yaşadığı olumsuzluklarla değil bir barış, huzur ve kardeşlik kenti olmasıyla anılıyor. Bu güzel ortamın devamını diliyorum. Bu noktada hepimize görevler düşüyor. Mersin’i sahiplenmek, Mersinlilik ruhunu geliştirmek, Mersin’e sahip çıkmak mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.
Gala yemeğinde bir araya gelen Mersinliler sohbet ederek Mersin ortak paydasında buluştu. Sohbet havasında geçen yemek sonrası İstanbul’da yaşayan Mersinliler Başkan Kocamaz’la hatıra fotoğrafı çektirirken, kendilerini böyle bir yemekte bir araya getirme nezaketinde bulunduğu için Başkan Kocamaz’a teşekkür ettiler.

Tema Tasarım | Osgaka.com