FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 16 Kasım 2021 346 Görüntüleme

İşten Çıkarılan İşçilerden Sergili Tepki

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ’de çalışıyorken işten çıkarıldıklarını belirten işçiler, “Mersin Büyükşehir Belediyesi İşten Çıkarılanlar Platformu” adı altında bir araya gelerek, işten çıkarılmalarına tepki için Mut Cumhuriyet Meydanında fotoğraf sergisi açtı.
İşten çıkarılan işçiler, “performans düşüklüğü, disiplinsizlik, işe gelmeme” gibi gerekçelerle haksız şekilde işten çıkarıldıklarını belirterek, görevlerini eksiksiz yaptıklarını kanıtlamak için fotoğraf sergisi açtı. Açılan sergide, işten çıkarılan işçilerin sahada çalışırken çekilmiş fotoğrafları yer aldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi İşten Çıkarılanlar Platformu üyelerinin açtığı sergide, “31 Mart 2019 seçimlerinden bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ’den 3500 kişinin ekmeğinden edildiğini biliyor muydunuz?”, “Performans bahane, namus, şeref sözü yerlerde!” yazılı pankartlar açıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mut İlçe Başkanı Alparslan Savaş Kır ve yönetim kurulu üyeleri ile bazı belediye meclis üyeleri de platform üyelerinin açtığı fotoğraf sergisini gezerek, işten çıkarılan işçilere destek verdi. MHP İlçe Başkanı Alparslan Savaş Kır, 31 Mart yerel seçimlerinden önce, “kimsenin ekmeğiyle oynanmayacağı, işten çıkarmalar olmayacağı” şeklinde verilen sözleri anımsatarak; “Haksız şekilde işten çıkarılan işçilerin yanındayız” mesajı verdi.

İşten çıkarılan işçilerin, düzgün bir şekilde, alın terleriyle, binbir zorluklarla yaptıkları görevlerinden çeşitli gerekçeler ileri sürülerek işten çıkarıldıklarını ve ekmekleriyle oynandığını ifade eden MHP İlçe Başkanı Kır, bu işçilerin biran önce işlerine geri dönmeleri gerektiğinin altını çizdi. İşten çıkarmaları siyasi nedenlere bağlayan Kır, “işe iade” talebini yerinde bulan mahkeme kararlarına da uyulmasını istedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com