FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 18 Eylül 2023 24 Görüntüleme

Jandarma okul önü ve çevresindeki güvenlik tedbirlerini artırdı

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul önleri ve çevresindeki güvenlik önlemlerini arttırdı.
Okulların açılmasıyla birlikte jandarma sorumluluk bölgesinde bulunan okullarda mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.
Jandarma ekipleri öğrencilerin kötü alışkanlıklar edinmesini ve suça sürüklenmesini önlemek, alkol, sigara, tütün vb. maddeler ile kesici, delici ve yaralayıcı diğer aletlerin satılmasını engellemek amacıyla denetimlerini artırdı. Ayrıca okullara yakın olan metruk bina ve yapılar ile okul çevrelerinde bulunan internet kafe, oyun salonları, büfeler gibi işyerleri ile seyyar satıcılara yönelik denetimler de devam ediyor.
2023-2024 Eğitim Öğretim yılının güvenli bir ortamda geçirilmesini sağlamak amacıyla trafik kontrolleri ile okul servis denetimlerini gerçekleştiren Jandarma ekipleri sürücüleri de okul önlerinde dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Öğrencilere ise trafik kuralları ve yaya geçidi kullanımının önemi hakkında eğitim veriliyor.
Jandarma ekipleri okul önleri ve çevresindeki güvenlik önlemlerinin eğitim yılı boyu sürdürüleceğini belirtti.

İlginizi çekebilir

Şampiyon MİY’de Ayrılık

Şampiyon MİY’de Ayrılık

Tema Tasarım | Osgaka.com