FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 15 Mart 2022 261 Görüntüleme

KAÇEP’ten Kadınlar Günü Kutlaması

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mut İlçe Teşkilatı Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP) birimi tarafından yemekli eğlence programı düzenlendi.
Programa MHP Mut İlçe teşkilat başkanı Alparslan Savaş Kır, KAÇEP Mut ilçe Başkanı Elif Yıldız Çetin, MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Mustafa Düzenli, Mut Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Mustafa Keskin, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker ve KAÇEP üyeleri katıldı.
Programda konuşan MHP Mut İlçe Başkanı Alparslan Savaş Kır; “Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Ailesine katkı sağlamak uğruna nasır tutmuş elleriyle, şehit evladını vatan toprağına uğurlarken döktüğü gözyaşlarıyla, umudun hiç eksik olmadığı bakışlarıyla, duanın ve iyi dileklerin çağlayan gibi aktığı sözleriyle kadınlar milletimizin ruhu olmuştur. Kadın annedir, kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir, kadın gelecek nesillerin teminatıdır. Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Türk-İslam coğrafyasındaki kadınların ve bir ses bekleyen bütün hanımefendilerin bu anlamlı gününü tebrik ediyor, hepsini hürmetle selamlıyorum. Bu güzel programı organize eden, KAÇEP Mut İlçe Başkanı Elif Yıldız Çetin ve kıymetli yönetimine, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.
KAÇEP Mut İlçe Başkanı Elif Yıldız Çetin, yaptığı konuşmada, “Kadın iradesi ve emeğinin Türk siyasetinde daha da etkin olabilmesi hedefi ile çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz ve edeceğiz.” dedi.
MHP Mersin İl başkan Yardımcısı Mustafa Düzenli, “Kadın haklarının evrensel, bölünmez, vazgeçilmez, ayrılmaz bir bütün olduğunu kabul eden vizyon genişliğinin yanı sıra; kadına saygının ve manevi olarak yükümlülüklerin bilincine ulaşmış ve gereğini yerine getiren sorumluluk kültürüyle de önümüzdeki sorunların aşılacağı kuşkusuzdur.tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” şeklinde konuştu.
KAÇEP üyeleri ile birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Mut Belediye Başkanı Volkan ŞEKER ise, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan Şeker, “Yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandıran, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm fedakar kadınlarımızın şiddete, baskıya, ayrımcılığa maruz kalmadığı, siyasal yaşama ve iş yaşamına daha fazla katıldığı bir Türkiye dileğiyle tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.” dedi.

İlginizi çekebilir

Mut’a kayısı ihracat hamlesi

Mut’a kayısı ihracat hamlesi

Tema Tasarım | Osgaka.com