FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 22 Aralık 2020 161 Görüntüleme

KADES Hayat Kurtarır

Mersin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyaaddin Özer ve şube müdürleri, katıldıkları programda; Emniyet Genel Müdürlüğünün bir uygulaması olan KADES programını ve kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Toros Üniversitesinin yayın organı Toros Üniversite TV’de canlı yayına katılan Mersin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyaaddin Özer ve şube müdürleri, kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmaları ve KADES uygulamasını anlattı.
Emniyet Genel Müdürlüğünün bir uygulaması olan KADES programının önemine değinen İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyaaddin Özer, programın işleyişini şöyle anlattı: “Siz çarşıda yürürken sözlü ya da fiziki bir saldırıya maruz kaldığınızda, herhangi bir risk gördüğünüzde telefonun tuşuna bastığınız an tehlikede olduğunuz polis haber merkezimize aynı anda iletiliyor. Haber merkezimiz sizin noktalama yerinizi görüyor. İlgili ekip yardım çağrısının yapıldığı yere gidiyor. Telefonunuzla kimseyle konuşmadan, kimseye derdinizi anlatmadan ya da adres bilgisini bile sunmadan tek tuşla yardım alabiliyorsunuz.”
Mersin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyaaddin Özer, KADES programını tüm kadınların telefonlarına yüklemesini istedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com