FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 5 Nisan 2022 540 Görüntüleme

Karacaoğlan Resim Çalıştayı için toplantı

Mersin Mut’ta 10-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Karacaoğlan Resim Çalıştayı için ilçede görev yapan resim ve müzik öğretmenleriyle toplantı düzenlendi.
Mut Belediyesi Sinema ve Toplantı Salonunda düzenlenen toplantının açılışında konuşan belediye Özel Kalem Müdürü Ferhat İnat, belediye olarak çalıştaya her türlü desteğin verileceğini söyledi. Daha sonra konuşan Mut Uluslararası Sanat, Kültür, Eğitim ve Müzecilik Derneği (USKEM) Başkanı Muhammet İnce de, ilk kez düzenlenecek olan çalıştaya katılacak ressamlar ve etkinlikle ilgili bilgi verdi. Başkan İnce, “Çalıştay aynı zamanda tarihi ve kültürel mirasın korunarak geleceğe köprü olma gayelerinin ilk adımı olacak. yerelde ve ulusal kamuoyunda Mut ve Mersin’in, uluslararası çapta ise Türkiye’nin sanatsal ve kültürel tanıtımına katkı sağlayarak uluslararası etkileşimin artırılacağına inanıyorum” dedi.
Katılanların çalıştayla ilgili öneri ve düşüncelerini paylaşmalarının ardından toplantı sona erdi. Çalıştaya Türkiye’nin yanısıra Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Irak, İran gibi ülkelerden 25’in üzerinde ressamın katılacağı belirtildi.
Sanat Yönetmenliğini Muhammet İnce‘nin, Kuratörlüğünü Meryem Cavga Akkaya‘nın yapacağı çalıştaya katılacaklar arasında; Kosova’dan Jelena Vsurovic, Prof. Vjosa Bjari Maliqi, Prof. Bardha Buza, Prof. Merita Myderrizi Maloku, Skender Idrizi, Belçika’dan Sattar Naama, Sırbistan’dan Boris Eremic, Ürdün’den Samah Saleh Samaha, Mısır’dan Prof. Nashwa Rashad Omran ve ülkemiz Türkiye’den Saim Koç, Prof. Alaybey Karoğlu, Prof. Mustafa Küçüköner, Havva Küçüköner, Işıl Şanal, Şükran Ulucan, Meltem Usta, Bahar İkbal Önal, Hülya Yücel, Özgen Öztürk, Swetlana İnanç, Güler Arık, Halit Şahin, Süleyman Turkay, Arda Kılınç ve Gonca Kılınç yer alıyor.

Tema Tasarım | Osgaka.com