FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 20 Kasım 2019 1130 Görüntüleme

Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı

Türkiye’nin ilklerinden birisi olan Mezitli Belediyesi Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) kültür politikaları çalışmaları kapsamında düzenlenen bienale konu oldu.
“Erken Çocukluktan Gençliğe: Sanatla Büyümek” konulu bienalde her dört çocuktan birinin yoksul olduğu dikkate alınarak, erken çocukluğun desteklenmesinin en öncelikli gereksinimlerden birisi olduğuna dikkat çekildi. Bienal sonrası sonuç raporu kitap haline de getirildi.
Hazırlanan kitapta, benzer uygulamalarla, çocuk kütüphanelerinde, sokak şenliklerinde okuma saatleri düzenlemek ve en önemlisi aile içinde kitap okuma alışkanlıklarını artırmanın hedeflenildiğine dikkat çekilerek, yılda binlerce çocuğun bu hizmetten faydalandığı anlatıldı.
Mezitli Belediyesi Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı’nın daha önce Anadolu Üniversitesi’nde ders olarak işlendiğini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Şimdi de İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından hazırlanan bienalde ve sonrasında bastırılan kitapta projemize yer verilerek, örnek oluşturduğuna dikkat çekildi. Yaptığımız çalışmalarımızın tüm Türkiye’ye örnek olduğunu görebilmek, bizleri oldukça gururlandırıyor. Mezitlimizi dünya duyacak demiştik, hedefimize giderek yaklaşıyoruz. Halkımızdan aldığımız enerji ile çalışma azmimizi kaybetmeden Mezitli ve Mersinli vatandaşlarımızı hayata geçireceğimiz birçok yeni proje ile şaşırtmaya devam edeceğiz” dedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com