FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 7 Eylül 2021 445 Görüntüleme

Kutup Eğitim Açıldı

İlçemiz Mut’ta bir eğitim kurumu daha açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları kapsamında açılışı yapılan Kutup Eğitim, Pınarbaşı Mahallesi Gazi Ortaokulu karşısında hizmet verecek.
“Yıldızınız Parlasın” sloganıyla Mut’ta eğitim hizmetine giren Kutup Özel Eğitim Kursu’nun açılış törenine; Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Mut Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Evren, şube müdürleri, eğitim camiasından isimler ve konuklar katıldı.
Kurdele kesilerek hizmete giren Kutup Özel Eğitim Kursu’yla ilgili verilen bilgide; “Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları kapsamında uzun zamandır tek bilim grubunda da ders verilmektedir. Kutup Eğitim’de uzman olduğu alanda, yani matematik alanında öğrencilerine destek olmak için 3 Eylül 2021 tarihinde Mut ilçemizin bu alanda ilk ve tek kurumu olan Özel Öğretim Kursunu faaliyete geçirdi. Genç girişimci Koray Kadim ve eşi Matematik öğretmeni Eda Şimşek Kadim, dinamik ve güleryüzlü yapılarıyla öğrenci ve velilerine hizmet vermeyi, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileriyle ciddi başarılara imza atmayı, matematik bilimini tüm gençlerimize sevdirmeyi kendilerine amaç edinmişlerdir. Kurumumuz, 5 kişilik öğrenci kapasitesine sahip olan sınıflarda her öğrenciye dokunabilmeyi hedeflemiştir. Öğrencilerine sadece matematik öğretmek değil, aynı zamanda öğrenci koçluğunu yaparak profesyonel bir şekilde mentörlük de yaparak gençlerimize ışık tutacak. Kurum yapısında ciddi bir kullanım sağlanacağını düşündüğümüz kütüphaneler, motive şekilde öğrencilerimize ders çalışma olanağı da sağlayacak. Öğrencilerimizin kısa ve uzun vadeli planları da kurum tarafından yapılarak takip edilecektir. Ayrıca Kutup Eğitim sınavlara hazırlanan öğrenciler için bir sınav merkezi olarak da faaliyet gösterecek. Haftalık yapılan deneme sınavlarıyla hem öğrencilerimizin bilgi birikimleri gözlemlenecek, hem de bu süreç velilerimize geri dönütleri en doğru şekilde vermemizi sağlayacak. Özveriyle hazırlanmış bir yerleşim planına sahip olan kurum, yönetim ve personel bakımından da çok özverilidir” denildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com