FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Uncategorized 26 Temmuz 2022 145 Görüntüleme

KUTUP EĞİTİM İLK YILINDA YILDIZLARINI PARLATTI

İlçemizde, 2021-2022 akademik döneminde eğitim öğretime başlayan Kutup Özel Öğretim Kursu ilk yıllarında, YKS’de ilk 400 sıralamasına öğrencim katma başarısı gösterdi.
Uzun yıllardır Mersin’de farklı kurumlarda çalışan ve yine Mersin’de kendi kurumlarını açtıktan sonra ilçemizde de bir yıldır faaliyet göstermeye başlayan Kutup Eğitim’in Kurucusu Koray Kadim ve eşi Matematik Öğretmeni Eda Şimşek Kadim, “Biz bu ülkenin eğitim neferleri olmaya, gençlerimizle her zaman kültürel yapımızı koruyarak ve inovatif yolları takip ederek, onlara anlatarak ve onları anlayarak ilerlemeye gönül vermiş bir aileyiz. Biz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği zaman, Türk milleti yükselecektir’ sözleriyle gençlerine her zaman inanan, güvenen ve onların hayat boyu yanlarında olmayı hedefleyen bir aileyiz” diyerek kendilerini tanımlıyorlar.
Türkiye 364.sü ve Mut 1.si olan öğrencileri Durhasan Er ise, YKS maratonu ve elde ettiği başarıyla ilgili şunları söyledi: “Öncelikle elde etmiş olduğum bu başarıdan dolayı çok mutluyum. Emek vererek başarıya ulaşmış olmak gurur verici. Bu başarıyı çok fazla çalışarak değil, eksiklerimi tespit edip, planlı bir şekilde çalışarak elde ettim. Dersler dışında sosyal hayatımdan da vazgeçmedim. Benim en büyük eksiğim matematikti. Bu noktada bana büyük destekleri olan Kutup Eğitim’den Eda hocama, okulum Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi’nden İbrahim hocama, emek veren tüm öğretmenlerime ve yanımda olduklarını daima hissettiren aileme teşekkür ediyorum. Ders çalışmanın ve YKS sürecinin sıkıcı olduğunun farkındayım ama bu gurur verici başarının büyük hazzı bütün sıkıntılara değer. Bu süreçteki bütün öğrencilere tavsiyem hedef belirleyerek ve o hedefe ulaştığınızı hayal ederek çalışmak, benim de en büyük motivasyon kaynağım hedefim oldu. Ara sınıflara da bir tavsiyem var, şimdi çalışmaya başlasınlar çünkü son seneye bırakan arkadaşlarımdan bu süreci kaldıramayıp yarı yolda pes edenlere de şahit oldum. Son olarak bu süreçte kendinizi mutlu hissettiğiniz, başarınızı önemseyen, öğrenci koçluğunu doğru tavsiyelerle alabileceğiniz bir kurumda olmak size büyük avantaj sağlar. Benim de en büyük şansım Kutup eğitim ailesine dahil olmak oldu. Burada bir aile olduğumuzu hayatım boyunca unutmayacağım, buradaki öğrencilerin her birisi ile kardeş olduğumun bilinciyle ilerleyeceğim. Kutup Eğitim kültürünü bu şekilde devam ettireceğim.”

Tema Tasarım | Osgaka.com