FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 17 Mayıs 2022 411 Görüntüleme

Kutup Eğitim’den eğitim ve iletişim söyleşileri

Mut’ta faaliyet gösteren Kutup Eğitim sponsorluğunda, “Erken değil, tam zamanı” mottosuyla eğitim ve iletişim söyleşileri düzenlendi.
Mersin Diksiyon İletişim’den iletişim uzmanı Edlan Bostancı moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşilere, psikolog Beyza Nur Yalçın ve Kutup Eğitim matematik öğretmeni ve eğitim koçu Eda Şimşek Kadim konuşmacı olarak katıldı.
Gazi İlkokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen ve öğretmenler, öğrenciler ile öğrenci velilerinin katıldığı söyleşide; Sınav Kaygısı, Ergen Psikolojisi, 21. Yy Etkinlikleri, Neden Kitap Okumalıyız, Nasıl Öğrenmeliyiz, İletişim Sürecini Anlamak, İletişim Becerileri, İletişim Çatışmaları ve Çözümü, Etkin Dinleme, Empati, Etkin Beden Dili Kullanma, Etkili Konuşma Teknikleri ve Çözüm Önerileri konuları ayrıntılarıyla işlendi.
Düzenlenen söyleşinin ardından, Kutup Eğitim yöneticileri, “Geleceğimiz için atılan doğru adımların hep tam zamanı olduğuna inanan ve gençlerimizin daima yanında olan Kutup Eğitim ailesi bir başarıya daha imza attık. Eğitim çalışmalarımız hep devam edecek. Gün eğitimle aydınlanacak, yıldızımız parlayacak” dediler.
2022-2023 eğitim öğretim yılında faaliyete başlayan Kutup Eğitim yöneticileri, 12 Mayıs’ta veli ve öğretmenlere, 13 Mayıs’ta da öğrencilere yönelik düzenlenen doğru iletişimin eğitimdeki önemini vurgulayan söyleşiyle, önemli bir sosyal sorumluluğu üstlendiklerini kaydettiler.

Tema Tasarım | Osgaka.com