FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 6 Mart 2019 2871 Görüntüleme

MAÇOĞLU 12 MART’TA MUT’A GELİYOR

Türkiye Komünist Partisi’nden (TKP) Belediye Başkanlığını kazanan ilk kişi olan Tunceli’nin Ovacık İlçesi Belediye Başkanı ve Tunceli Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, TKP Mut Belediye Başkan Adayı Devrim Şimşek’e destek vermek için Mut’a geliyor.
Fatih Mehmet Maçoğlu, 12 Mart’ta Mut’ta olacak. Yaptığı uygulamalarla televizyonlarda ve gazetelerde sık sık boy gösteren Maçoğlu, özellikle nohut ekip satarak Ovacık’a gelir elde etmesinden dolayı ‘Nohutçu Başkan’ olarak da tanınıyor. Medyatik Maçoğlu, 12 Mart Salı günü Cumhuriyet Caddesi Karacaoğlan Çınaraltı Parkı üstünde bulunan TKP Mut Seçim bürosunu ziyaret edecek.
Mut Demokratik Halk Dayanışması’ndan yapılan duyuruda, “Ovacık TKP Belediye Başkanı ve Dersim TKP Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Maçoğlu 12 Mart Salı günü Mut halkı ile buluşacak. Bütün halkımız davetlidir” denildi.

KOMÜNİST BAŞKAN FATİH MEHMET MAÇOĞLU KİMDİR?

Fatih Mehmet Maçoğlu 20 Aralık 1968 Tunceli Ovacık doğumlu, laborant ve Ovacık Belediye Başkanı.
2014 Türkiye yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi’nden aday olarak seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, Türkiye’nin ilk TKP’li belediye başkanıdır. Maçoğlu, Türkiye Komünist Partisi (TKP) ile Demokratik Haklar Federasyonu’nun (DHF) seçimdeki ortak adayıydı.
Tunceli’ye bağlı Çemberlitaş köyü doğumlu olan Fatih Mehmet Maçoğlu, ilköğrenimini Ovacık YİBO’da, orta öğrenimini Bingöl Sağlık Meslek Lisesinde tamamladı. Meslek yaşamına 1989 ‘da Konya’nın Bozkır ilçesinde sağlık memuru olarak başladı.

OVACIK BELEDİYE BAŞKANI OLDU

1992 ile 2007 yılları arasında Tunceli’nin Pertek ilçesinde görev yaptı. 2006 yılında Çilimli ilçesine atandı fakat bu karar uygulanamadı. 2007 yılından bu yana Tunceli Devlet Hastanesi’nin Acil Servis bölümünde Sağlık Memuru olarak çalışmaktaydı. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyesi olan Maçoğlu evli 2 çocuk babası. 2014 Yerel Seçimleri için Kamu görevinden istifa ederek Tunceli’nin Ovacık ilçesinde belediye başkan adayı olmuş ve kazanmıştır.
Fatih Mehmet Maçoğlu devlet hazinesine ait 650 dönüm araziye nohut, kurufasülye ve patates ektirmiş, yaptığı açıklamada ise elde edilen gelirle ilçedeki yoksul ailelere yardım ettiklerini ve 78 öğrenciye aylık 200 lira burs sağladıklarını söylemiştir.

Tema Tasarım | Osgaka.com