FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 15 Mayıs 2019 1661 Görüntüleme

MECLİSE TÜRKÇE TABELA ÖNERİSİ

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yıldız, Mut Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında, ilçe sınırları içerisindeki bütün tabelaların Türkçe yazılmasını, yabancı dille yazılanların ise Türkçeye çevrilmesini önerdi.

Mut Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı pazartesi günü gerçekleştirildi. Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker başkanlığında yapılan meclis toplantısında, meclise havaleli evraklar ve gündem konuları görüşüldü.
Toplantıda gündem dışı söz alan CHP’li meclis üyesi Mehmet Yıldız, Türkçenin resmi devlet dili oluşunun 742. Yılı olduğunu ve 13 Mayıs’ta Ermenek Balkusan’da “Türk Dil Bayramı ve Karamanoğlu Mehmet Bey’i Anma Etkinlikleri” düzenleneceğini anımsatarak; ilçedeki tabelaların Türkçe yazılmasını önerdi.
Yıldız, “İlçemiz sınırları içerisindeki bütün tabelaların Türkçe yazılmasını, yabancı dille yazıldı ise Türkçeye çevrilmesini öneriyorum” dedi. Yıldız ayrıca, konuşmacıların görüşlerini açıklaması için kürsü ve mikrofon konulmasını istedi.
Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yıldız’ın kürsü ve mikrofon isteği, perşembe günü yapılan ve komisyonlara havale edilen konuların görüşülüp karara bağlandığı Mayıs ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminde yerine getirilirken; Türkçe tabela önerisi sonraki meclis toplantısında görüşülecek.

Tema Tasarım | Osgaka.com