FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 8 Nisan 2019 792 Görüntüleme

MEHMET İZOL: Ekonomi odaklı bir gündem istiyoruz

Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, iş dünyasının artık ekonomi odaklı bir gündem istediğinin altını çizdi.
Mersin GİAD Başkanı İzol, önümüzdeki 4.5 yıl boyunca Türkiye gündeminde herhangi bir seçim görülmediğinin altını çizerek, ‘2023 Hedeflerimize ulaşmak için ekonomi, istihdam ve ihracat odaklı bir gündem istiyoruz. Eğer Türkiye hedeflerini iyi belirler ve 2023 hedefleri doğrultusunda hükümetimizin verdiği teşvikler devam ederse ülkemiz kalkınır ve toplumun refah seviyesi yukarı çıkar’ dedi.
‘Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi olan istihdam sorununun çözüme kavuşabilmesi adına yeni yatırımlara ihtiyaç duyuyoruz’ diyerek konuşmasını sürdüren Başkan İzol, ‘Bizler iş dünyası olarak her zaman ülkemizin geleceğine olan güvenimizi dinç tutarak yatırımlarımızı sürdürdük. Verilen teşvikler ve destekler istihdam sayılarının artmasına neden oluyor. Ülke olarak gündemimizi ekonomi olarak belirlememiz halinde daha çok yatırım, daha çok istihdam, daha çok ihracat olacağı kanaatindeyim’ dedi.
İzol son olarak Mersin’de göreve gelen yeni belediye başkanlarını ve tekrar seçimi kazanan belediye başkanlarını tebrik edip çalışmalarında başarılar dilerken, ‘Bugünden itibaren herkes siyasi rozetlerini çıkararak kentimizin geleceği için işbirliği içerisinde hareket etmeli, STK’lar, Odalar, Üniversiteler ve kamu kuruluşları kentimiz için topyekûn bir mücadele içerisinde olmalı’ dedi.
HABER MERKEZİ

Tema Tasarım | Osgaka.com