FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 19 Ekim 2021 282 Görüntüleme

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde Borçlanma Talebi Yine Reddedildi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı 1. Birleşim Toplantısı’nda 265 milyon liralık borçlanma talebinin nedenlerini bir kez daha Meclis üyeleriyle paylaştı. Göreve geldiğinden bu yana sosyal hizmetlerden eğitime, ulaşımdan yol yapımına, tarımdan sağlığa kadar 13 ilçede eşit ve adil bir biçimde sürdürülen hizmetleri kamuoyuyla paylaşan Başkan Seçer’in borçlanma talebi bir kez daha reddedildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım dönemine girdiğini vurgulayan Başkan Seçer, “Biz bütün zorluklara rağmen, geçmiş dönemdeki borçları ödüyoruz. Yeni yatırımlar da yapıyoruz. Yeni yatırımlar yaparken koşmak istiyoruz. Bu konuda bütçede hakkımız olan borçlanma kalemi yetkisinin Meclis tarafından verilmesini istiyoruz. Bu bize verilmiyor. Burada bir adaleti sağlama gayretimiz var” dedi. Gelir ve gider kalemlerini tek tek anlatan Başkan Seçer,“Bu belediye mali disiplini sağlamıştır; nokta. Ve bu belediye yatırım yapıyor” diye konuştu.
Başkan Seçer, geçmiş dönemde komisyona havale edilmeksizin ve oy birliğiyle borçlanma verildiğini ifade ederek,“Şu parti, bu parti ayrımı yapmadan, burada gördüğümü şeffaf bir şekilde aktarıyorum. Bu memlekete hizmet etmek için ne zorluklar çekiyorum, geçmiş dönem bu memlekette neler olmuş, hangi mirasın üzerine nasıl oturmuşum, onu size anlatmaya çalışıyorum” dedi.
Geçmiş dönemde Meclis tarafından 5 yılda yaklaşık 3 milyar 168 milyon liralık borçlanma yetkisi verildiğini dile getiren Seçer, “Bu haksa, bu adaletse ben bu hak, bu adalet kavramını tekrar gözden geçirmek istiyorum. Böyle hak, böyle adalet olmaz. Ben doğal olarak tarafıma bu borçlanma talebinin verilmesini, memleketimde yatırımlarımızın devam etmesini, Mersin’e katkı yapmamızın önünde engellerin olmamasını, Mersin’in bir refah kenti olmasını istiyorum” dedi.
Başkan Seçer, metronun temelinin 3 Ocak’ta atılacağını yineleyerek, “Şu anda müteahhitte, yüklenici firmaya yer teslimi yapılıyor. Şantiye çalışmaları yapılıyor. Çok önemli bir ekonomik hacim sağlayacak. Toplamda yaklaşık olarak 3,5 milyar lirayı konuşuyoruz ve bunun 3’te 2’lik kısmı da bu kentte kalacak” diye konuştu.

Tema Tasarım | Osgaka.com