FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 28 Aralık 2021 248 Görüntüleme

MERSİN DOB’DAN GALA BALE

Mersin Devlet Opera ve Bale’si, uzun süre akıllardan çıkmayacak yıldızlar buluşmasında, “Gala Bale”yi sahneye koydu.
Opera sahnelerinde gösterdikleri başarılı performanslar ile sanat kariyerlerini kanıtlamış 6 operanın baş dansçılarının birlikte sahneleyeceği “Gala Bale” 25 Aralık’ta Mersin Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde izleyenlere unutulmayacak bir gece yaşattı.
Daha önce sanatseverler ile buluşmuş ve büyük beğeni kazanmış bale eserleri “Kuğunun Ölümü”, “Hamlet”, “La Bayadere”, “Amor Stella’s”, “Bahçesaray”, “Romeo & Juliet”in en özel bölümlerinden oluşan programda; Ankara MDT, İstanbul MDT, İzmir DOB, Mersin DOB, Antalya DOB ve Samsun DOB, bale solistleri ile birlikte Mersin DOB Orkestra sanatçılarının performansı izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.
Mersin DOB Sanat Yönetmeni ve Müdür V. Serbülent Biçer’in sahneye koyduğu eserin Orkestra Şefliğini Hakan Kalkan üstlendi.
“Gala Bale”de, Ankara MDT’den İlke Sayıner, Beste Üstün, Sercenk Yücel, Özkan Gültekin; İstanbul MDT’den Canberk Yıldız, Mert Öztekin, Müge Bayramoğlu; İzmir DOB’dan Aslı Çilek; Mersin DOB’dan Özlem Şenormanlılar, Ozan Demirbaş, Burak Serkan Cebeci, Tugay Ak, Tutku Barın Tümen, Yukiko Ito, Yuji Shımızu, Risa Ochıaı, Meltem Ayar, Niyazi Cingöz, Ketevan Chkhıkvadze, Nazarke Akhmet, Antalya DOB’dan Milina Fidan, Iaroslova Volkova, Tolga Burçak ve Samsun DOB’dan Erkin İnan, Cem Şenoğlu, Merve Gürer, Orçun Ünal ile Buse Cengiz sahne aldı.

Tema Tasarım | Osgaka.com