FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 13 Aralık 2022 112 Görüntüleme

MERSİN İSTANBUL’A GİDİYOR

Merkezi İstanbul’da bulunan Mersin Güç Birliği Kalkınma ve Gelecek Derneği’nin (Mersin Gelecek Platformu / MEGEP) süpervizörlüğünü üstlendiği, 21–25 Aralık 2022 tarihlerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında yapılacak Mersin Memleket Günleri’ne hazırlanıyor.
MEGEP, 5 gün sürecek olan Mersin Memleket Günleri’nin duyurusunu yaptı ve katılım sağlayacak olan markalara basın toplantısı ile çağrıda bulundu.
MEGEP’in Mersin Memleket Günleri için düzenlediği basın toplantısına; MEGEP Başkanı Hasan Gezer, Başkan Yardımcısı Emre Aksay, Başkan Yardımcısı Erdoğan Erşahince, Yüksek İstişare Kurulundan Şadan Köse ve Hüseyin Ateş katıldılar.

MEGEP Başkanı Gezer: “Mersin’in tüm dinamiklerinin üst düzey temsilini arzu etmekteyiz.”

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan MEGEP Başkanı Hasan Gezer, “Mersin İstanbul’a Gidiyor mottosu ile hazırlıklarına start verdiğimiz Mersin Tanıtım Günleri etkinliklerinde, Mersinli markalar, yerel yönetimler ve STK’leri ile Mersin’in tüm dinamiklerinin üst düzey temsilini arzu etmekteyiz.” dedi.

“1,5 milyonun üzerinde ziyaretçi öngörüyoruz.”

MEGEP Başkanı Gezer, şöyle konuştu: “Tarih, turizm, tarım, sanayi, ticaret ve lojistik kenti olma özelliklerini taşıyan kentimizin sahip olduğu tüm potansiyel ekonomik alanlarda, marka kent olma yolundaki Mersin’e ciddi katkı sağlayacağına inanıyoruz. Etkinliklere beş gün boyunca bir buçuk milyonun üzerinde ziyaretçinin geleceği öngörüsündeyiz. Bu sebeple Mersin Memleket Günleri, katılım sağlayacak marka ve yöresel ürünler için tanıtım ve satış yapabilmeleri adına ciddi bir fırsat olarak değerlendirilebilir.”
İstanbul’da yapılacak olan iletişimlerde de “Mersin İstanbul’a Geliyor” mottosunun kullanılacağı etkinliğin, Mersin için çok önemli bir tanıtım olacağına inandıklarını ifade eden Hasan Gezer, “Organizasyona Mersin’in tüm bileşenlerinin katılımı kıymetlidir, bu destekler ile çok daha güçlü olacak ve ses getirecektir.” şeklinde sözlerini tamamladı.
Organizasyonla ilgili bilgi almak isteyenler, 0 532 567 93 63 no.lu telefonla iletişim kurabilirler.

İlginizi çekebilir

JANDARMADAN  TOMBALA OPERASYONU

JANDARMADAN TOMBALA OPERASYONU

Tema Tasarım | Osgaka.com