FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 24 Nisan 2019 748 Görüntüleme

MERSİN ÜNİVERSİTESİ 25. Kültür ve Spor Şenliği Başlıyor

Mersin Üniversitesi tarafından, akademik ve idari personel ile öğrencilerin yoğun geçen eğitim-öğretim dönemi sonunda streslerini atma ve yeni dönem için motivasyonlarını sağlama amacıyla düzenlenen 25. Kültür ve Spor Şenliği, 24 – 26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerin, Üniversitelerinin başarılarını arttıracağını ifade eden Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; “Mersin Üniversitesi ailesi olarak öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin ışığında her geçen gün daha iyiye ulaşmak için çalışmaya devam ederken, sosyal ve kültürel etkinliklerin bu başarıları daha da arttıracağına inancımız tamdır. Bu nedenle 25. Kültür ve Spor Şenliği’nin öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımız ve çalışanlarımız için yoğun bir eğitim-öğretim dönemi sonunda stres atma, yeni hedeflere ulaşma noktasında da enerji depolama fırsatı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Sergiler, yarışmalar, gösteriler, konserler gibi birçok etkinliğin yer aldığı 25. Kültür ve Spor Şenliği; 24 Nisan Çarşamba günü saat 10.30’da Üniversitenin Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek açılış töreni ile başlayacak. Açılış töreninde, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sanatçıları tarafından müzik dinletisi ile dans gösterisi gerçekleştirilecek. Aynı gün Üniversite Cumhuriyet Alanı’ndaki resim yarışması, görsel söyleşi, topluluk stantlarının kurulması ile devam edecek 25. Kültür ve Spor Şenliği, saat 20.30’da Üniversite Vadi Spor Tesisleri Stadyumu’ndaki Fatma Turgut konseri ile devam edecek.
25 Nisan Perşembe günü ise; ‘Makarna Köprü Yarışması’, Üniversite Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’ndeki tiyatro gösterisi, sanat tarihi ve Genç Kâşifler 2018 Proje Sunumu konulu söyleşiler ile devam edecek etkinlikler; saat 20.30’da Üniversite Vadi Spor Tesisleri Stadyumu’ndaki Gripin konseri ile ikinci gününü tamamlayacak.
26 Nisan Cuma günü, saat 15.00’da Üniversitenin 2 No’lu Spor Salonu’nda gerçekleşecek kapanış töreni ve şenlik kapsamındaki spor turnuvalarının ödül töreni ile devam edecek 25. Kültür ve Spor Şenliği, saat 19.00’da Üniversite Amfi Tiyatrosu’ndaki Oğuz Aksaç konseri ile sona erecek.
HABER MERKEZİ

Tema Tasarım | Osgaka.com