FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 11 Aralık 2019 1446 Görüntüleme

MERSİN VALİSİ MUT’TA

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mut ilçesine gelen Vali Ali İhsan Su, Mut Kaymakamlığı’nı ziyaret ederek, “Mutlu Çocuklar Kitap Sergisi”nin açılışını gerçekleştirdi ve bazı tarihi ve turistik alanlarda incelemelerde bulundu.

İlçe temasları kapsamında ilk olarak Mut Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Ali İhsan Su, kaymakamlık binası önündeki karşılamanın ardından makama geçerek, Kaymakam Muammer Köken ve ilçe protokolü üyeleri ile bir araya geldi.
Kaymakamlık ziyaretinin akabinde protokol üyeleri ile birlikte Halk Kütüphanesi’ne geçen Vali Su, Mut Kaymakamlığı koordinasyonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen “1071’i okuyoruz 2071’e yürüyoruz” projesi çerçevesinde “Mutlu Çocuklar Kitap Sergisi”nin açılışını gerçekleştirdi.
Açılışta bir selamlama konuşması gerçekleştiren Vali Ali İhsan Su, kitap okumanın önemine işaret ederek, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.
Daha sonra Mut Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kurs Merkezi’ne geçen Vali Ali İhsan Su; ‘Mut Engellilere Umut Derneği’ üyeleri tarafından üretilen ‘Yöresel Hediyelik Eşya Sergisi’ni gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Buradaki engelli bireylerle de yakından ilgilenen Vali Su, onlarla bir süre sohbet, ederek sorun ve talepleri dinledi.
İlçe temasları kapsamında kentin tarihe tanıklık etmiş mekanlarını da ziyaret eden Vali Ali İhsan Su, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyon çalışmaları devam eden La’al Paşa Camii ve Kümbet’i ile tarihi Mut Kalesi ve Taşhan’da incelemelerde bulunarak, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
İncelemelerin akabinde Mut Belediye Başkanlığı’na da bir ziyaret gerçekleştiren Vali Su, Belediye Başkanı Volkan Şeker’i makamında ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

Tema Tasarım | Osgaka.com