FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 1 Mart 2022 201 Görüntüleme

Mersin Valisi Su Silifke’de

Silifke ilçesinde temaslarda bulunan Mersin Valisi Ali İhsan Su, “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” kapsamında Silifke muhtarlarıyla bir araya geldi. Vatandaşlarla da buluşarak sorun ve taleplerini dinledi.
Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Silifke muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Su, İçişleri Bakanlığının genelgesi gereğince muhtarların sorunlarını dinlemek ve mevcut problemlerin daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasını sağlamak amacıyla bu toplantıları gerçekleştirdiklerini söyledi. Vali Ali İhsan Su, muhtarların dile getireceği sorun ve talepleri son derece önemsediklerini vurgulayarak, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının vatandaşlarımıza hizmet etmek için her zaman görevinin başında olduğunun altını çizdi.
İl genelinde olduğu gibi önemli hizmetlerin Silifke İlçesinde de gerçekleştirilmeye devam ettiğini kaydeden Vali Ali İhsan Su; “Bizim mahallelerimizdeki gözümüz, kulağımız elimiz, ayağımız siz değerli muhtarlarımızsınız. Biz sizler vasıtasıyla o mahalleyi tanıyor biliyoruz.” dedi.
Vali Su sözlerinin sonunda muhtarlarla buluşma toplantılarını her ilçede sürdürmeye devam edeceklerini söyledi.
Yapılan toplantıda tek tek dilek ve temennilerini dile getiren muhtarlar, toplantı sonunda teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ettiler.
Toplantıya Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner’in yanı sıra; Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, bölge müdürleri, kurum müdürleri ile ilçe muhtarları katıldı.
Vali Su, vatandaşlarla bir araya geldi

Göksu Parkında Valilik tarafından düzenlenen programda, Vali Ali İhsan Su, bu toplantılar sayesinde vatandaşlarımızla bir araya gelindiğini, istek, talep ve önerilerin birinci ağızdan dinlenilerek aktarılan tüm konulara imkânlar çerçevesinde en uygun çözümler üretildiğini söyledi.
Vatandaşlar tarafından kendisine iletilen konuları not alan Vali Ali İhsan Su, toplantıda hazır bulunan ilgili kurum amirlerine talimat vererek, vatandaşlarımızın ilettiği sorun, şikayet ve taleplerin kanunlar çerçevesinde biran önce çözülmesini istedi.
Vali Su, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının 7 gün 24 saat boyunca görevinin başında, vatandaşın hizmetinde olduğunu vurguladı.
Vali Su ile bire bir görüşerek sorunlarını doğrudan iletme imkanı bulan vatandaşlar ise, sıkıntılarının çözümü noktasında uygulanan bu tür toplantıların çok faydalı olduğunu belirtti.

Tema Tasarım | Osgaka.com