FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 22 Ağustos 2022 176 Görüntüleme

MERSİN’DE TERÖR ÖRGÜTÜNE ŞAFAK OPERASYONU: 8 GÖZALTI

Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından koordineli yürütülen PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik olarak, Merkez, Tarsus ve Silifke ilçelerinde eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.
Mersin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “15 Ağustos 1984 yılında PKK/KCK silahlı terör örgütünün gerçekleştirmiş olduğu ilk eylemin yıl dönümünde sokakları hareketlendirmek ve eylem yapmak üzere arayış içerisinde oldukları tespit edilen, aynı zamanda sosyal medya hesapları üzerinden bölücü terör örgütünü övücü, yüceltici, sahiplenici paylaşımlar yaptığı tespit edilen il merkezinde 3,Tarsus ilçesinde 6, Silifke İlçesinde 1 olmak üzere S.A. , A.S. , M.Ö. , M.R. , A.M. , S.A. , İ.A. , Y.D. , N.A. ve M.A. isimli şüpheli şahıslara yönelik yapılan operasyonda sekiz şahıs gözaltına alındı” denildi.
Açıklamada, Mersin Polis Teşkilatı olarak halkın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmaların aralıksız devam edeceği bildirildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com