FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 30 Ağustos 2022 255 Görüntüleme

MERSİNLİ GENÇLER 30 AĞUSTOS COŞKUSUNU SPOR YAPARAK KUTLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen çim hentbolu ve sokak basketbolu müsabakalarına, Mersinli gençler ve sporseverler büyük ilgi gösterdi.
Adnan Menderes Bulvarı Cumhuriyet Gösteri Merkezi’nde düzenlenen etkinlikler kapsamında, çim hentbolunda yıldız kızlar kategorisinde 6 takım 50 sporcu kıyasıya mücadele ederken, sokak basketbolunda ise 32 farklı branşdaki takımlardan yaklaşık 200 sporcu yeteneklerini sergiledi.

“Amacımız Mersinlilerle beraber bu coşkuyu birlikte yaşamak”

Sporseverlerin de büyük ilgi gösterdiği etkinlikler hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın “Bu yıl 100. yılını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuna, bizde sportif etkinliklerle katılıyoruz. Yüzme şenliği yaptık. Basketbol ve çim hentbolu turnuvaları düzenledik. Amacımız Mersinlilerle beraber bu coşkuyu birlikte yaşamak. 30 Ağustos akşamı da Forum AVM’den başlayıp,Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda bitecek bir kortej yürüyüşümüz olacak. Bütün halkımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

“Hentbolun sadece salonda değil çimde de oynanabileceğini gösterdik”

Gençlerin bu tür etkinlikler ile daha fazla kaynaşabileceklerini düşündüğünü söyleyen Türkiye Hentbol Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Serkan Barutçu ise “30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında çok güzel bir etkinlik oldu. Hentbol sporunun sadece salonlarda değil, açık alanlarda da oynanabileceğini sporseverlere gösterme imkanı bulduk. Çimde, plajda oynayabilecek seviyede çocuklarımızda var. Bu tip etkinliklerlede daha fazla kaynaşabileceklerini düşünüyorum” dedi.

“Gençlerimizin spora yönelmesi bizi mutlu ediyor”

Basketbol Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Erdal Ceylanda bu tür organizasyonların sadece gençlerin değil, tüm halkın sporun içinde olmalarına olanak sağladığını belirterek,“Sahilin çok geniş bir alanında, değişik branşlarda çok büyük insan kitlelerinin katılımı ile gençlerimizi spora yönlendirmek, Mersinimiz açısından inanılmaz güzel bir duygu. İl temsilcileri olarak zaten hedeflerimiz bu olduğu için; halkın sporun içinde olması, gençlerimizin spor yapmaları, sosyal olmaları ve kardeşlik kavramını, birlik beraberlik kavramını oluşturmamız anlamında bize çok büyük katkılar sağlıyor” ifadelerini kullandı.

“Halkımızın hentbolu tanıması için eşsiz bir organizasyon”

Organizasyonun çim hentbolunu topluma tanıtmak adına çok önemli bir işlevi yerine getirdiğine inandığını söyleyen genç sporcu Sera Demir,“Çok mutluyuz. Yaptığımız sporu öncelikle halkımıza tanıtmak, bizim için çok büyük bir zevk. Çünkü hentbolun açık havadada oynandığını göstermek bizim için önemli. 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelmesi de güzel bir şey” şeklinde konuştu.
Etkinliğe katılmış olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Yağmur Güler isimli sporcu,“Çok güzel bir fikir. Özellikle bu iklimde burada olması hepimizi çok mutlu etti. Etraftaki insanlara hentbolu tanıtabilmek bize ayrı bir gurur kattı” derken, Saadet Nisa isimli genç ise, “30 Ağustos için burada toplandık. Hepimiz hentbolu çimlerde oynadığımız için çok mutuyuz. Böylece şehrimiz hentbolu tanıyor” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkan Vahap Seçer’in spora ve sporcuya verdiği desteği yakından takip ettiğini söyleyen genç basketbolcu Esila Aydın, “Ben Mersin’in spora önem verdiğini düşünüyorum. Bizde burada basketbol oynuyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanımız spora çok önem veriyor” diye konuştu.

2 gün süren müsabakaların ardından katılımcı sporcuların tamamına Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Bünyamin Gökayaz, Hentbol Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Serkan Barutçu ve Basketbol Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Erdal Ceylan tarafından etkinlik anısına madalya takdim edildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com