FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 2 Ekim 2018 1667 Görüntüleme

MESKİ İÇME SUYU YATIRIMLARINA MUT’TA TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Mut İlçesi Dağpazarı Mahallesi’nde içme suyu şebekesine yönelik olarak başlattığı yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

MESKİ Genel Müdürlüğü, ilçeden mahalleye tüm yerleşim birimlerine içme suyu sağlamak adına büyük bir kararlılıkla çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan içme suyu kaynağı bulunmayan yerleşimlere yeni kaynaklar sağlayarak bir yandan eski içme suyu şebekelerini yenileyerek bir yandan da yeni içme suyu şebekeleri inşa ederek vatandaşları sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna ulaştırıyor.
Mut İlçesi Dağpazarı Mahallesi, içme suyu Süt Pınarından cazibeli olarak karşılanmaktadır. Mahallenin mevcut içme suyu tesisi eski yıllarda yapılmış, özellikle PVC borulu olan isale ve şebeke hatları ekonomik ömrünü doldurmuş, sürekli arızalar oluşmakta, mahallenin yerleşim yerinin büyümesi ile bazı konutlara şebeke hattı olmadığından su verilememektedir. Mahallenin ilçe merkezine çok uzak olması nedeniyle oluşan arızalara kısa sürede müdahale edilememekte ve MESKİ Genel Müdürlüğü’ne ayrıca maddi bir külfet getirmektedir.
MESKİ Müdürlüğü tarafından sorunun giderilebilmesi için Dağpazarı Mahallesi’nin kaptaj, isale hattı ve içme suyu şebeke hatlarının tamamen, Süt Pınarı kaptajı, isale hattı ve şebeke hatları yenilenecektir. Muhtelif çaplarda 21.958 metre içme suyu isale ve şebeke hatları döşenecektir. Bu projenin uygulanması ile Dağpazarı Mahallesi içme suyu sorunu tamamen giderilerek mahalleye yeterli, sağlıklı içme suyu sağlanmış olacaktır.

“90 Yıllık içme suyu
isale hattımız değişecek”

Dağpazarı Mahalle Muhtarı Mehmet Demir, çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, mahallelerin içme suyu temini sağlayan isale hattının 90 yıllık olduğunu belirterek hattın eski olması nedeniyle içme suyu sorunu yaşadıklarını söyledi. Demir, “Mahallemiz Mersin İli’ne 215 kilometre Mut ilçesi’ne 35 kilometre uzaklıktadır. Toros Dağlarının en uzak mahallelerinin bir tanesidir. MESKİ içme suyu çalışmaları ile mahallemizin isale hattı ve içme suyu şebeke hattını tamamen yenileyecektir. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte mahallemizin yaşadığı su kaybı ve su kesintileri son bulacaktır. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz olmak üzere bizlere hizmet veren tüm MESKİ çalışanlarına mahallem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

İlginizi çekebilir

KARAMANOĞULLARI BEYLİĞİ / 7

KARAMANOĞULLARI BEYLİĞİ / 7

Tema Tasarım | Osgaka.com