FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 24 Mayıs 2022 549 Görüntüleme

MHP’DEN ADIM ADIM 2023 TOPLANTISI

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) “Yeni Sisteme Güçlü Destek”, “Adım Adım 2023” adıyla yurt çapında ilçe ilçe başlattığı anlatma ve aydınlatma toplantıları Mut’ta da yapıldı.
MHP Mut ilçe Teşkilatı’nca Mut Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıya; MHP Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek ve Olcay Kılavuz, MHP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) sekreteri Kürşat Türker Ercan, MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi (MYK) Serdar Soydan, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker konuşmacı olarak katıldı. Toplantıya katılım gösterenler arasında; Cumhur İttifakını oluşturan Ak Parti, MHP ve BBP ilçe başkanları, yönetimleri ve partililer, Ülkü Ocakları il ve ilçe yönetimi, muhtarlar, sendika ve STK temsilcileri ile çok sayıda yurttaş yer aldı.

Kır: “Cumhur İttifakı, ülkemizin geleceği, yarınlarımızın teminatıdır.”

İlginin yoğun olduğu toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Mut İlçe Başkanı Alparslan Savaş Kır, “15 Temmuz akşamı yüce Türk milleti tarafından kurulan; Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurumsallaştırılan Cumhur İttifakı, ülkemizin geleceği, yarınlarımızın teminatıdır” dedi.

“Ülkeyi içerden ve dışarıdan bölmeye çalışıyorlar.”

Dış güçlerin desteği ile milletin başına illet olan unsurlar bulunduğunu söyleyen İlçe Başkanı Kır, “Ülkeyi içerden ve dışarıdan bölmeye, parçalamaya çalışıyorlar. Büyük Türk Milleti hiçbir zaman ülkenin üzerinde dönen oyunlara fırsat vermemiştir, vermeyecektir” şeklinde konuştu.

“Milletimizi aydınlatacağız.”

Kır, şunları söyledi: “Bayrağımızı tartıştırmadık, başkentimizi tartıştırmadık, dilimizi tartıştırmadık, üniter yapımızı koruduk. En nihayetinde büyük Türk Milletinden aldığımız güçle bu günlere geldik. İnşallah 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılında da Türk milletinin sayesinde başarılı olacağız. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla başlatılan Adım Adım 2023 anlatma ve aydınlatma toplantılarımızla, milletin başına illet olan unsurların gerçek yüzlerini vatandaşlarımıza anlatacak ve milletimizi aydınlatacağız.”
Türkiye Cumhuriyeti’ni, içten ve dıştan tüm saldırılara rağmen Cumhur İttifakı olarak ayakta tutmaya yeminli olduklarını söyleyen Kır, toplantıya katılanlara teşekkürlerini ileterek konuşmasını noktaladı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına başlayan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker; 2023 seçimlerinde Türk damgasını vuracaklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrardan cumhurbaşkanı seçeceklerini kaydetti.

Şeker: “Türk yurdunda Türk’e göre yaşayacak herkes.”

Başkan Şeker, “Kıbrıs davası, Şuşa’yı azad, Karabağ hareketi ve güneydoğuda PKK’lılar boş verin gezmeyi, Kandil’de, Zap’ta dahi gezemez hale geldiler. Tabi bazı kişiler diyor ki, bizim ne işimiz var oralarda? Olur mu, savunma yok artık, hep hücum, hep saldırı. Allah’ın izniyle Türk yurdunda Türk’e göre yaşayacak herkes. Söz verdik, sonsuza kadar Türk Devleti yaşayacak ve Cumhur İttifakı olarak da mücadelemiz son damla kana kadar devam edecek Allah’ın izniyle” dedi.
Volkan Şeker’den sonra kürsüye gelen MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Cumhur İttifakı’nın menfaatsiz ve çıkarsız, Türk ve Türk sevdasını sahiplenen, yükselen milli şuuru ve milli bekayı gönül dergahına açan ve tepeden tırnağa Türk Milletinin hizmetinde olan bir ittifak olduğunu söyledi.

Gölgeli: “Cumhur İttifakı, içteki ve dıştaki hainlerin hedefindedir.”

İl Başkanı Gölgeli, “Vatan, millet, din, devlet, bayrak gibi kutsal değerlerimizin koruyuculuğunu yapan ve gelecek nesillere aktarma ülküsünü kendinde şiar edinen Cumhur İttifakı, içteki ve dıştaki hainlerin hedefindedir. Fitne ve ihanet çemberiyle etrafı kuşatılmıştır” dedi.

“Zillet İttifakı, milli olan her şeye karşı tavır almakta.”

Gölgeli, şöyle konuştu: “Bilge liderimiz ve sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşu, vatan ve millet sevdası, cesaretli ve ferasetli yürüyüşü; içimizdeki Zillet İttifakı’nı kudurtmakta, FETO ve kandil uşaklarını çılgına çevirmektedir. CHP ve İP öncülüğünde, içimizdeki FETO, PKK, YPG, PYD ve birçok terör örgütünün de yer aldığı Zillet İttifakı, milli olan her şeye karşı tavrı almakta, ihanet ve bölücülük için el ovuşturmaktadır. Biz bölgesinde güçlü ve otoriter bir Türkiye dedikçe CHP terörist Demirtaş’a onur rozeti takma hevesindedir. Biz yerli ve milli üretimde batı düzenini ters yüz ettikçe, CHP terörün sözcülüğünü yapmaktadır. Biz teröristleri inlerinde yakalayıp geberttikçe, İP terörist Demirtaş’la kahvaltı programları yapmaktadır. Biz dış politikada güçlü ve otoriter bir devlet haline geldikçe, İP ve CHP yuvarlak masa etrafında HDP ile sözde yeni anayasa taslağı hazırlamaktadır.”

“CHP ve İP bir milli güvenlik sorunudur.”

İYİ Parti’nin yöneticileri ve milletvekillerinin, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından örnekler sıralayan İl Başkanı Gölgeli, “CHP ve İP milli ve yerli her şeyin karşısında saf tutmuşlardır. Terör örgütleriyle el ele, kol kola yıkım projesi içerisindedir. Buradan bir kez daha sesleniyorum, CHP ve İP bir milli güvenlik sorunudur” dedi. Gölgeli, Ülkücü hareketin her şart altında devleti ve milletinin yanında olduğunu söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.
Toplantıda konuşan MHP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) sekreteri Kürşat Türker Ercan, muhalefetin gündeme getirdiği Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme eleştiriler yöneltti.
Ercan, “Seçime çok bir şey kalmadı, bir seneden biraz fazla bir süre var. Karşımızda kendilerine Millet İttifakı diyen, ama bizim sıklıkla Zillet olarak adlandırdığımız bir 6 artı HDP masası var. Görünürdeki şimdiye kadar ki tabloda bizim en büyük siyasi rakiplerimiz bunlar. Ben şimdi bu altılı masanın da, daha doğrusu 6 artı HDP masasının televizyonlarda sıklıkla duyduğunuz Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem, diye vatandaşın karşısına çıktığı, hukuku ilgilendirdiği için konuyla ilgili kısa bir ufuk turu yapacağım. Kaseti biraz geriye saracağım” dedi.
Millet İttifakı ve HDP’nin 2018 Ocak ayında kapalı kapılar ardında gizli saklı bir anayasa çalışması yaptıklarını, bunlara kızan bir milletvekilinin intikam duygusuyla ifşa etmesiyle bunun ortaya çıktığını söyleyen Ercan; söz konusu süreci uzun uzadıya anlattı.

Ercan: “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemin gizli tarafı onlarla, süslü tarafı vatandaşla.”

Bu anayasa çalışmasının 4 ay sürdüğünü, ama vatandaşla paylaşılmadığını söyleyen Ercan, şöyle konuştu: “Peki o gizli çalışmada ne var; Anayasada Atatürk milliyetçiliğini çıkarmak var. Ülkeyi bölgelere ayırmak var, 20-25 bölgeye. Yerel yönetimleri, belediyeleri güçlendiriyoruz adı altında federasyona kapı aralamak var. Devletin dilinin Türkçe olması yerine, resmi dili Türkçe’dir, diyerek çok dilli bir yapı oluşturmak var. Vatandaşlık maddesinden Türk vatandaşlığını, Türk’ü çıkarmak var. Toplumsal cinsiyet eşitliği adı altında, cinsiyetsiz bir toplum, millet yaratma var. Türk milletinin önüne defalarca konulmadı mı bunlar? Her defasında MHP, bazen tek başına kalsa bile bunlara karşı durmadı mı geçmişte? Aynı senaryonun güncel versiyonu. Bu bölünme projesinin son modeliydi. Ortada seçim yok bir şey yok, Millet İttifakı’na giden çalışma, bu çalışma deniyor. Çalışmaya bakıyoruz, hasılı Atatürk’ü, Türkçe’yi anayasadan çıkarıp, çok kültürlü, çok dilli federatif bir yapı oluşturmak. Kılıçdaroğlu’na sordular, bu çalışmanın amacı neydi, dediler. Cevap, bugün işte sık sık duyduğumuz ifade; Güçlendirilmiş Parlementer Sistem. Tabi bu çalışma ifşa olunca, elbette bu gizli kısımları kaldı; ama Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem söylemi hep kaldı. Bunlar işin bu gizli kısmını hala diri tutmaktalar. Bu tehlike geçmiş değil. Ortaya koydukları bu Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem söyleminin bir içeriği yok. Bu çalışmanın gizli tarafları HDP’yle, yabancı büyükelçilerle görüşülmeye devam ediliyor; ama süslü tarafı olan, yani Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem denilen o kavram vatandaşla paylaşıyorlar. Gizli tarafı onlarla, süslü taraf vatandaşla.”
MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi (MYK) Serdar Soydan, toplantıda yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ortak kararıyla Cumhur İttifakı’nı oluşturduk. Bizim her şeyimiz net, açık ve tam. Biz ittifağız, diyoruz. Büyük Birlik Partisi sonradan ittifakın içerisine dahil oldu. Adayımız da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, diyoruz” dedi.

Soydan: “Parlamenter Sistem, siyasi istikrarsızlık sebebi.”

Karşılarında ise, altı artı birin oluşturduğu, adaylarının belli olmadığı, talimatlarla dış mihraklara bağlanan, yerli ve milli olamayan, Türk Milletiyle uzaktan yakından alakası olmayan Zillet İttifakı olduğunu söyleyen Soydan; bu topluluğun ortak söyleminin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem olduğunu vurguladı. Ülkemizin daha önce parlamenter sistemle yönetildiğini anımsatan Soydan, Cumhuriyet kurulduğundan bu yana tam 48 tane koalisyon hükümeti kurulduğunu, fakat bunların kısa süreli olduğunu belirterek; parlamenter sistemin siyasi istikrarsızlığa yol açtığını savundu.
2 yıl süren bir pandemi dönemi yaşadıklarını belirten Soydan, şunları kaydetti: “Düşünsenize bu pandemi döneminde parlamenter sistemde olduğumuzu. O gelişmiş dediğimiz AB’de dahi yaş almışlar evlerinde tedavi göremeyerek Hakk’ın rahmetine kavuştular. Ama Allah’a şükür devletimiz büyük. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak her vatandaşımıza evinde sağlık hizmeti götürdük. Biz diyoruz ki; bizim CHP’yle ya da CHP’lilerle bir sorunumuz yok. Bizim Atatürk’ün kurduğu CHP’yle bir sorunumuz yok. Biz diyoruz ki; biz şu anda Atatürk’ün çizgisinden çıkmış olan ve talimatları dış mihraklardan alan yeni CHP’yle ve Millet İttifakı’yla sorunumuz.”

Şimşek: “Temmuz’da yeni ekonomi paketleri açıklanacak.”

Toplantıda konuşan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, ülke ekonomisine değindi ve yaşanan sıkıntıları bildiklerini ifade etti. Yaşanan ekonomik sıkıntıları pandemiye, Rusya-Ukrayna Savaşı’na Dünyada yaşanan lojistik ve enerjideki sıkıntılara bağlayan Şimşek; Temmuz ayında yeni paketlerin yolda olduğunu müjdeledi. Şimşek, “Sizlere şunun teminatını veriyorum, özellikle asgari ücretle çalışanlar. İşçilerimizin, memurlarımızın, emeklilerimizin, fakir fukaranın, garip gurebanın derdi mutlaka hükümetimiz tarafından çözülecektir. Temmuz ayında Türk Milleti’nin, işçinin, memurun, çiftçinin yüzünü güldürecek yeni paketler, hükümetimiz tarafından açıklanacak. Temmuz ayında emeklilerin de, işçilerin de, memurlarımızın da yüzü mutlaka güldürülecek” dedi.

“Sorunları Cumhur İttifakı çözer.”

Yılbaşında ikinci bir zamla bu enflasyon fazlalığının, hayat pahalılığından kaynaklanan sorunların mutlaka çözüleceğini ve bu konuda herkesin Cumhurbaşkanına ve Genel Başkanlarına güvenmesini isteyen Baki Şimşek, “Elektrik pahalandı, mazot pahalandı, gübre pahalandı, yem pahalandı, et pahalandı, süt pahalandı. Toplumun her kesiminde sorunlar olduğunun farkındayız. Sorunlar var; ama bu sorunları çözecek olan bir irade var. Allah’ın izniyle Devlet Bahçeli var, Recep Tayyip Erdoğan var, Cumhur İttifakı var” şeklinde konuştu.
Mut’ta düzenlenen Adım Adım 2023 ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısında kürsüye son gelen isim, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz oldu. Uzun bir konuşma yapan Kılavuz’un hedefinde ilk olarak, geçtiğimiz günlerde ilçemize gelen İYİ Parti lideri Meral Akşener vardı.
Olcay Kılavuz, “Geçen hafta Meral Akşener hanımefendi Mut’a geldi. Attılar, tuttular, hamaset yaptılar. PKK’ya, HDP’ye, işbirlikçilerine verdikleri destekleri açıklasınlar bakalım” dedi.

Kılavuz: “Cumhur İttifakı’nın rotası belli.”

Cumhur İttifakı’nın rotasının, pusulasının hedeflerinin belli olduğunu söyleyen Kılavuz, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde yaşananları anımsatarak, “O karanlık geceden sonra liderlerimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiyle, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendi siyaseti bir tarafa bıraktı. Önceliğimiz vatan dediler, önceliğimiz devlet, önceliğimiz millet, önceliğimiz bayrak dediler” şeklinde konuştu.

“Adayımız Erdoğan.”

Anayasa değişikliğiyle, Cumhurbaşkanlığının kazanılmasıyla bugünlere geldiklerini belirten Kılavuz, “Biraz önceki konuşmacılarımız da ifade etti, adayımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.
Kılavuz şöyle devam etti: “Bizim tavrımız duruşumuz nettir. Peki Millet İttifakı olarak, 6 tane birbirinden alakası olmayan siyasi partilerin düşüncesi nedir? Adayları Abdullah Öcalan mı, buradan soruyorum onlara Selahattin Demirtaş mı, Osman Kavala mı adayları? Çünkü yatıp kalkıp Selahattin Demirtaş’a özgürlük diyorlar, yatıp kalkıp barışın adresi İmralı diyorlar, yatıp kalkıp Osman Kavala’ya özgürlük diyorlar. Şu gün oldu hala bir aday bile açıklayamadılar. O sebeple bunların ittifakı maalesef ki; karanlıktır, kirlidir, samimiyet dışı hareket ettikleri nettir.”

“Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde terör uzantıları çalışıyor mu?”

Milletvekili Kılavuz’un hedefindeki bir diğer isim ise, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer oldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni Millet İttifakı’nın yani CHP’nin yönettiğini söyleyen Kılavuz, Vahap Seçer’e belediye çalışanlarıyla ilgili sorular yöneltti. Seçer’e seslenen Kılavuz, “Mersin Büyükşehir bünyesinde dağda öldürülen ve dağda yakalanıp cezaevine konulan, hala dağda olan teröristlerin yakınları çalışıyor mu, çalışmıyor mu? Net bir soru soruyorum. Eğer çalışmıyorsa, ben sizlerin karşısında özür dileyeceğim. Ama çalışıyorsa, Vahap Seçer Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa edecek mi? Sayın Vahap Seçer, Mersin Belediye bünyesinde PKK’lı, KCK’lı, DHKPC’li, TİKKO’lu, MLKP’li ve diğer terör uzantısı olan alçaklar çalışıyor mu, çalışmıyor mu? Buradan net bir şekilde soruyorum” şeklinde konuştu.

“3 bin 500 insanın ekmeğiyle oynadılar.”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan işçi çıkarmalarını da gündeme getiren Kılavuz, konuyla ilgili şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu hiçbir belediyeden işten çıkarmayacağız, diye namus ve şeref sözü verdi. Ben nereye gidersem, sizin çocuklarınız, yörük çocukları, maalesef ki bir feryat içinde görüyorum. Onları işinden ekmeğinden ettiler. Ekmeğine kan doğradılar. Ama bunun hesabını Allah’ın izniyle, milletin desteğiyle elbette soracağız. Bakın 3 bin 500 tane insanımızın ekmeğiyle oynadılar. 3 bin 500 kardeşimiz. Mahkemeleri kazanmasına rağmen, işe alınmıyor. Hala binlerce insanımızın mahkeme süreci devam ediyor. Peki, Sayın Vahap Seçer bunlara ne diyor? Evine gittiğinde eşinin, çocuğunun, ailesinin yüzüne nasıl bakıyor? Bu kadar insanın ekmeğini maalesef elinden aldı.”
Geçtiğimiz aylarda metro temel atma töreni için Mersin’e gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ağırlama masrafının belediyeden karşılandığını iddia eden Milletvekili Olcay Kılavuz, “2 milyon, Allah’tan korkun. Öksüzün, yetimin, tüyü bitmemişin nasıl hakkını yiyorsunuz da, kendisinin ağırlama masrafı olaraktan bu faturayı, Mersinli hemşerilerimizin sırtına kesiyorsunuz. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Allah’tan korkun” dedi.
Toplantı, Olcay Kılavuz’un konuşmasının ardından sona erdi.

İlginizi çekebilir

Taşhan’da 19 Mayıs Coşkusu

Taşhan’da 19 Mayıs Coşkusu

Tema Tasarım | Osgaka.com