FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 16 Kasım 2021 299 Görüntüleme

Minik Müslime’yi arama çalışmalarına Mut Belediyesi’nden Destek

Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için Gülnar’ın Yanışlı Mahallesi’ne göçen Sarıkeçili Yörüklerinden Yağal ailesinin minik kızı Müslime, ailesi konaklayacakları çadırı kurduktan sonra kayboldu. 10 Kasım’dan bu yana devam eden arama kurtarma çalışmaları için, devletimiz ve milletimiz seferber oldu.
Sahada Jandarma, İtfaiye, AFAD, AKUT, bölge belediye personelleri, sağlık ekipleri çalışmalara aralıksız katılırken, dronlu arama, iz takip ve kokuya duyarlı köpekler de arama kurtarma operasyonunda yer aldı. Bölgedeki vatandaşlar da aramaya destek veriyor.
Bölgedeki arama çalışmaları devam ederken, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı’nın koordinesindeki ekipler, 20 kilometrelik alandan fazla bölgeyi tek tek tarıyor. Sabahın erken saatlerinde yeniden arama tarama çalışmalarına başlanıp, ekipler, sarp dağlık bölgedeki vadi, orman ve dağlık alanda çalışmasını sürdürüyor.
Minik Müslime’yi arama çalışmalarına Mut Belediyesi’de büyük destek veriyor. Mut Belediyesi, arama kurtarma çalışmalarının başladığı günden bugüne kadar toplam 60 kişilik ekip desteği verdi.
Konu hakkında açıklama yapan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, “Hepimizi üzen minik kızımız Müslime, kaybolduğu günden bugüne kadar bizim gündemimizde ve onu bulmak için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız. Bugüne kadar iki grup halinde 60 kişilik personel kadromuzla Yanışlı Mahallesi Koşaşlı mevkiinde çalışmalara destek verdik. Bölgeye Başkan Yardımcılarımız, Müdürlerimiz, Zabıta, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü personellerimizden katılım sağladık” dedi.
Sahada devletimiz ve milletimizin el ele vererek Müslime kızımızı bulmak için gayret ettiğini söyleyen Başkan Şeker, “Gülnar Kaymakamımız Yunus Emre Bayraklı’nın yönetiminde sahada çalışmalar sürüyor. Müslime kızımızı bulmak için gayret gösteren Gülnar Kaymakamımız Yunus Emre Bayraklı ve Gülnar Belediye Başkanımız Alpaslan Ünüvar başta olmak üzere Jandarma, Emniyet, İtfaiye, AFAD, AKUT ve Sağlık ekiplerimize, belediye çalışanlarımıza, bütün arama kurtarma ekiplerimize, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. İnşallah Müslime kızımızı sağ salim bulacağız. Türkiye tek yürek oldu. Aziz milletimize zor zamanlarda sergilediği asil davranışlardan ve yardımlaşma şuurundan dolayı minnettarım” şeklinde konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin bütün teşkilatlarına talimat verdiğini ve arama kurtarmaya katılıp destek verileceğinin de altını çizen Başkan Şeker, “Davamızın Lideri Devlet Bey, minik yavrumuzun bulunması için bütün bölge parti teşkilatlarına talimat verdi. Her birimiz birer nefer olarak, Müslime kızımız için seferberiz. Liderimizin hassasiyetini, devletimize ve milletimizin her bir ferdine ne denli muhabbetle kıymet verdiğinin göstergesi olarak görüyoruz” dedi.
Mut Belediyesi’nin birinci grup olarak 20 ve ikinci grup olarak da 40 personelle destek verdiği arama kurtarma çalışmalarında halen 300’ün üzerinde görevli personel ve çok sayıda gönüllü vatandaşımız bulunuyor.

Tema Tasarım | Osgaka.com