FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 2 Kasım 2021 442 Görüntüleme

MUDOF’tan Kano Etkinliği

Mut Doğa Sporları ve Fotoğraf Derneği (MUDOF), Mut’ta Göksu ırmağında kano etkinliği düzenledi. Etkinlikte, kano sporcuları, Mut’un Kadıköy Mahallesinden Hamam Mahallesine kadar belirlenen güzergahı kanolarıyla geçerek sporu gerçekleştirdi.
MUDOF’un kano etkinliğine; Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, mahalle muhtarları, daire amirleri ve MUDOF üyeleri katıldı.
Kadıköy Mahallesinden Hamam Mahallesine kadar olan Göksu ırmağında gerçekleşen etkinlik sonrası konuşan İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl, tüm güvenlik önlemlerinin alındığını ve DSİ’den gerekli izinlerin alındığını belirterek, “Bizler de burada bu sporun yapılması için önayak olan başta sayın Valimiz olmak üzere herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz. Burada bu spora öncülük yapan ilçemizin aynı zamanda bereket kaynağı olan Göksu’nun çeşitli sportif faaliyetlerle de kullanılabileceğini göstermiş olan ekibe ayrıyeten teşekkür ediyorum” dedi.
Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker ise yaptığı açıklamada, “Bugün öncelikle kano sporunda güzel bir program izledik. Tabiki Mut ilçemizde en güvenli şekilde yapılan düzenli bir parkur oluşturduğu için bu kano ekibimizi de kutluyorum ben. Mut Belediye Başkanı olarak da, daima bu sporda yanlarında olacağız. Başından sonuna kadar takip ettik ve izledik. Bitiş ve varış noktasına kadar. Güvenlikte son derece önlemleri alınmış, tebrik ediyorum ve kutluyorum herkesi” şeklinde konuştu.
MUDOF Başkanı Ahmet Güler, “Sezona inşallah farklı kalabalık botlarla, kalabalık izleyicilerle, burada inşallah beraberce kısmet olursa yapacağız” dedi.
MUDOF üyesi ve kano sporcusu Murat Öz ise duygu ve düşüncelerini paylaştığı konuşmasında, şunları söyledi: “Biz Mut’ta Göksu ırmağında önce botlarla başladık. 4-5 yıldır bu işi yapıyoruz. Şimdi de kanoya başladık. Tabi kano biraz daha kullanması zor, ama kademe kademe yapıyoruz. Öncelikli olarak botlarla başlıyoruz. Göksu ırmağı görüntüsüyle, doğasıyla bu işlere de uygun. Bugünde son zamanları geldi. Ama 4-5 ay boyunca bu iş yapılabiliyor. Ben kendim öğretmenim, gençlere uyduk sağ olsunlar onlar bize öğretti, biz onlara öğrettik. Derken şu anda bu işi başlattık ve gençler arkadan geliyor.”
Bu sporu yaparken parkurun belli olduğunu ve gerekli güvenlik önlemlerini aldıklarını kaydeden Murat Öz, “Yolu biliyoruz, güzergahı biliyoruz. 6 km’lik bir güzergahımız var. O yönden kesinlikle güvenli. Ve biz zaten yeni yapan arkadaşlara da rehberlik ediyoruz. Ve her gün biraz daha bu spor güzelleşiyor. Mutumuzu Göksu’yu tanıtıyor” şeklinde konuştu.
Göksu’da yapılan kano etkinliği, ilçeye bağlı Kadıköy – Hamam Mahalleleri arasında belirlenen 6 kilometrelik güzergahta, gerekli her türlü izinlerin ve güvenlik önlemlerinin alındığı belirtildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com