FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 26 Nisan 2022 427 Görüntüleme

Mut ADD’den Anıtkabir Ziyareti

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) ülke genelindeki tüm şubeleri, 23 Nisan’da Ankara Anıtkabir’de buluştu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenlenen programa, ADD Mut Şubesi de Mut’tan 2 otobüsle giderek 85 kişiyle katıldı. ADD üyeleri Ankara’da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti.
ADD Mut Şubesi’nin 2 otobüs ile 85 kişi olarak katılım sağlanan program sonrası açıklama yapan ADD Mut Şube Başkanı Mehmet Özay, “23 Nisan 2022 Cumartesi günü ADD Genel Merkezimiz tarafından gerçekleştirilen ‘Yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ mitingi ve Anıtkabir ziyaretine ADD Mut Şubesi olarak 2 büyük otobüsle ve 85 kişi ile katılım sağladık. ADD Mut Şube yönetiminin arkasında duran ADD Mut Şubesi üyelerimiz, ADD Mut Şubemizde hiçbir çıkar ve koltuk beklemeden fedakârca kendi yaşam konforlarından feragat eden yöneticilerimiz ve binlerce gönüllü üyesi olan Atatürkçü Mut halkıdır.” dedi.
ADD Mut Şube Başkanı Özay, şöyle konuştu: “Sadece Mut ile sınırlı kalmayan Atatürkçü Düşünce Dernekleri’ne olan ilgi tüm Türkiye’de de kendini göstermiş, yurdumuzun dört bir yanından gelen Atatürkçülerin katılımı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması yapılmıştır. ADD Genel Başkanı Dr. Hüsnü Bozkurt tarafından 8 bin Atatürkçü eşliğinde okunan Kemalist Manifesto’muz, Türkiye’mizin ve Atatürkçülerin kırmızı çizgisidir ve siyasilere uyarı niteliğindedir. Kutlama ve manifesto açıklaması sonrası ADD örgütleri ve Atatürkçü yurttaşlarımızın yoğun katılımı ile Anıtkabir ziyareti yapılarak gezimizi sonlandırmış bulunmaktayız. Asla kolay olmayan böylesine büyük organizasyonun sahadaki kahramanlarından olan ADD Mut Şube yönetim kurulu üyelerimize, otobüslerde görev alarak ciddi sorumluluk üstlenen birbirinden değerli ADD Mut Şubesi üyelerimize teşekkür ediyorum.”

Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker’den 2 otobüs

Bu ziyaretlerinde kendilerine otobüs desteği sağlayan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker’e teşekkürlerini ileten Özay, şöyle konuştu: “Genel Başkanımız sayın Dr. Hüsnü Bozkurt’un da ifade ettiği üzere; siyasi parti ayrımı yapmaksızın Atatürkçü Düşünce Dernekleri’ne saygı göstererek destek veren, halkımızın oyları ile seçilmiş Türkiye Cumhuriyeti’nin birer kurumu olan tüm belediyeler ile ayrım yapmadan çalışmaya devam edeceğiz. Dolayısıyla bu anlamlı organizasyonumuzda hem ADD Genel Merkezi ile hem de ilk defa Anıtkabir’de Ata’ları ile buluşan vatansever yurttaşlarımıza vesile olarak, bizlere ulaşım desteğini 2 otobüsle sağlayan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker’e, belediyenin de ilgili organlarına en samimi duygularımız ile teşekkür ederiz.”

ADD TÜRKİYE’NİN SİGORTASI

ADD Mut Şubesi Başkanı Mehmet Özay, “Teşekkür etmenin getirdiği medeniyeti anlayamamış, hayattaki sosyal bağları zayıf, kendine güveni olmayan ve karşısındakine saygıyı öğrenememiş bir güruh tarafından geçmişte ne yazık ki içi boş eleştirilere şubece maruz kaldık. ADD Mut Şubemizin birbirinden etkili eylemlerini; hayatlarını trollük yaparak kazanan zavallılar tarafından değersizleştirme çabalarına hep birlikte şahit olduk. Ancak görüldüğü üzere ADD Mut Şube’miz kentimizde; Türkiye genelinde eşine az rastlanır bir şekilde ilgi görmekte kentimizdeki hem CHP’li hem de MHP’li belediyelerin saygısını da ayrıca kazanmaktadır. Daha önce de defalarca belirttiğimiz üzere Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü Atatürkçü Düşünce Derneğimizin Mut Şubesi’nin etkili eylemleri artarak devam edecek, şubemize saygı gösteren tüm kurum ve kuruluşlar ile organik bağlarımız sürecektir. Bu bağlamda tüm Mut halkının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha kutlar, egemenliğimizin sivil toplumdaki yılmaz savunucusu Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin sigortası olduğunu hatırlatmaktan onur duyarız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Tema Tasarım | Osgaka.com