FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 26 Haziran 2019 1134 Görüntüleme

Mut aşırı yağışa teslim

Mut aşırı yağış ve dolu nedeniyle sele teslim oldu.
İlçeye bağlı Narlı ve Hacıahmetli Mahallelerinde hal olarak kullanılan alan yağmurla birlikte dağdan gelen selinde etkisiyle araçlar hasar gördü. Narlı Mahallesinde 1 kişi bahçede yıldırım düşmesi sonucu yaralandı.
Alınan bilgiye göre, aşırı yağış ve dolu ve sel nedeniyle ilçeye bağlı Hacıahmetli ve Narlı Mahallelerinde, araçlar zarar gördü. Bahçesinde çalışmakta olan Osman Akay, isimli şahıs yıldırım çarpması sonucu olay yerine gelen 112 ambulansla Mut Devlet hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Karacaoğlan Çınaraltı Parkında bulunan Engelliler Derneğinin atölyesini su bastı. Atölyede bulunanlar, 2 saat boyunca sel baskınında dışarıya çıkamadı.
Yaşanan sel felaketi nedeniyle İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ve Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Konuyla ilgili bilgi veren Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, “Aşırı yağış ve dolu nedeniyle ilçeye bağlı çoğu mahallelerde sel felaketi yaşandı. Can kaybının yaşanmadığı sel felaketinden dolayı özellikle Hacıahmetli ve Narlı Mahallesinde kayısı sezonu sebebiyle halde bulunan araçlar selden zarar gördü. Ayrıca Osman Akay isimli bir vatandaşta yıldırım çarpması sonucu yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Belediye olarak tüm gücümüzle zarar gören vatandaşlara yardım için seferber olduk. Hacıahmetli ve Narlı Mahallelerinde yoğun yağış nedeniyle oluşan doğal afetlerden dolayı, bütün ekiplerimizle ilk müdahaleyi yaparak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini kontrol altına aldık. Bütün vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun. Allah böyle felaketlerden bizleri korusun.” dedi.

İlginizi çekebilir

MUT ÇITLIK ANILARI / 14

MUT ÇITLIK ANILARI / 14

Tema Tasarım | Osgaka.com