FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 7 Eylül 2021 325 Görüntüleme

Mut Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısını Yaptı

Mut Belediyesi 2021 yılı Eylül ayı Belediye Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkan Vekili Hayret Çivit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ikisi ek gündem olmak üzere meclis gündeminde yer alan 7 madde görüşülerek karara bağlandı.
Belediye Sinema ve Konferans Salonunda yapılan meclis toplantısı, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Belediye Başkan Vekili Hayret Çivit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak, 2 ek gündem maddelerinin gündeme alınması kabul edildi.
Meclis toplantısının ilk gündem maddesinde Atık Parça Satışı görüşüldü. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün müzekkeresiyle meclise gönderilen Atık Parça Satışı, oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.
Gündemin 2. ve 3. sırasında yer alan ve komisyondan gelen, Hacıahmetli ve Yalnızcabağ mahallelerindeki parsellerin MESKİ’ye tahsisi konusu mecliste görüşüldü. Komisyonda MESKİ adına tahsis taleplerinin reddedildiği maddeler, komisyondan geldiği şekliyle oybirliğiyle kabul edildi.
Meclis gündeminin 4. maddesinde yer alan ve komisyonda görüşülüp meclise gönderilen Pamuklu Mahallesindeki 2 parselin satış konusu, komisyondan geldiği şekliyle satışlar uygun bulunarak oy birliğiyle kabul edildi.
5. gündem maddesinde ise Ek Bütçe konusu görüşüldü. Komisyonda görüşülerek meclise gönderilen 11 Milyon TL.’lik Ek Bütçe, komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.
Meclis gündeminin son iki maddeleri olan Cumhuriyet ve Ortaköy mahallelerindeki imar tadilatları ise, oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.
Mut Belediyesi 2021 Eylül Ayı Belediye Meclis Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin tamamlanmasıyla sona erdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com