FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Haber 2 Ağustos 2022 264 Görüntüleme

Mut Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı

Mut Belediyesi, 2022 Ağustos Ayı meclis toplantısının birinci birleşimini gerçekleştirdi. Mut Belediye Başkan Vekili Muhammet Ali Keskin başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında, meclis gündeminde yer alan 7 madde görüşülerek karara bağlandı.
Belediye Sinema ve Toplantı Salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısı, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Meclis toplantısında, gündemdeki 7 madde görüşüldü.
Görüşülen gündem maddelerinde ilk olarak, komisyonlarda görüşülerek meclise gelen konular görüşüldü. Komisyondan gelen ilk gündem maddesinde, MESKİ’nin kanalizasyon projesi kapsamında, Terfi Merkezi yapmak üzere Kültür, Deveci ve Palantepe mahallelerindeki bazı parsellerin 25 yıllığına tahsisi konusu görüşüldü. Komisyonda tahsisi uygun görülen madde, mecliste komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.
Komisyondan gelen ve satışının uygun bulunduğu ikinci gündem maddesinde, Civciv Mahallesinde bulunan bir artık parçanın satışı görüşüldü. Madde komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.
Komisyonda görüşülerek meclise gönderilen bir diğer maddede ise, Hisar Mahallesinde bir parselin satışı görüşüldü. Görüşülen maddede, satışı talep edilen yerin, mahalle camii giriş ve çıkışında olduğu ve kullanımda olduğundan dolayı satış işlemini uygun bulmayan komisyon kararına uyuldu ve komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle meclisten geçti.
Mecliste görüşülen dördüncü gündem maddesinde, Zabıta aylık maktu fazla ücretleri konusu görüşüldü. Madde, Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.
Görüşülen beşinci maddede ise Ek Ödenek konusu meclise geldi. Ek Bütçe maddesi, Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.
Gündemdeki altıncı maddede, Belediyeye İLBANK’tan yüzde 6 faizli 750 bin TL’lik kredi tahsis edildiği belirtilerek; krediyle ilgili işlemleri yürütmek ve her türlü işlemi yapmak üzere Belediye Bakanı Volkan Şeker’e yetki istendi. Görüşülen madde, Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.
Meclis gündemindeki yedinci ve son maddesinde ise, Mut Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik görüşüldü. Yönetmelik mecliste kabul edildi.
Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından toplantı, dilek ve temenniler bölümüyle devam etti. Söz alan meclis üyeleri, Doğancı Mahallesinde bulunan trafo yeriyle ilgili sorunları ve trafonun kurulamamasından dolayı elektrik verilemeyen yurttaşların mağduriyetlerini gündeme getirdiler. Söz konusu yerle ilgili düşüncelerini dile getiren meclis üyeleri, sorunun bir an önce çözülmesini istediler. Konuyla ilgili belediye yetkilileri meclise bilgi verirken, meclisin ikinci oturumunda konunun yeniden ele alınması kararlaştırıldı.
Mut Belediyesi 2022 Ağustos Ayı meclis toplantısının birinci birleşimi, yapılan görüşmelerin tamamlanmasının ardından sona erdi. Belediye Meclisi, ikinci birleşimini gerçekleştirmek üzere, Cuma günü (5 Ağustos 2022) saat 15.30’da yeniden toplanacak.

İlginizi çekebilir

Muhtarlar Günü Kutlandı

Muhtarlar Günü Kutlandı

Tema Tasarım | Osgaka.com