FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 7 Aralık 2021 216 Görüntüleme

Mut Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Mut Belediyesi 2021 Aralık ayı meclis toplantısını gerçekleştirildi. Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında; başkanlıktan gelen 2 önerge ile komisyonlardan gelen raporlar görüşülerek karara bağlandı.
Mut Belediye Meclisi, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Meclis toplantısında 4 gündem maddesi görüşüldü.
Görüşülen gündem maddelerinin ilk 2 maddesini başkanlıktan gelen 2 önerge oluşturdu. Birinci gündem maddesinde; 2021 yılsonu hesaplarının kapatılabilmesi için, Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. maddesi gereğince ihtiyaç duyulan tertiplere gerekli aktarımların yapılması ve 39. madde gereği kullanılmayan ödeneklerin iptali ve yıl sonu işlemlerinin yapılabilmesi konusu görüşüldü. Görüşülen madde, mecliste oybirliğiyle kabul edildi.
İkinci gündem maddesinde; 2022 yılı zabıta personeline verilecek olan maktu mesai ücretinin belirlenmesi ile ilgili 5393 sayılı Belediye Kanununun 51. maddesi ve 2022 yılı bütçe kararnamesi ve bağlı K cetveli gereği meclis kararı alınması konusu görüşüldü. Madde, Plan Bütçe Komisyonuna oybirliğiyle havale edildi.
Meclisin üçüncü gündem maddesini, Evsel Katı Atık ücretlerinin belirlenmesi konusu oluşturdu. Tüm komisyonlardan havale edilerek meclise gelen komisyon raporu; komisyondan geldiği şekliyle oybirliğiyle kabul edilerek karara bağlandı.
Meclisin dördüncü ve son gündem maddesinde ise, 2022 Yılı Tarife Cetveli konusu görüşüldü. Plan Bütçe Komisyonuna havale edilerek meclise sunulan komisyon raporunun okunmasının ardından, rapor komisyondan geldiği şekliyle oybirliğiyle kabul edildi ve kararlaştırıldı.
Mut Belediyesi 2021 Aralık Ayı meclis toplantısı, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com