FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 21 Aralık 2021 708 Görüntüleme

MUT BELEDİYESİ AŞIRI YAĞIŞTA 24 SAAT GÖREVDE

Mut’ta 14 Aralık’ta akşam saatlerinden itibaren şiddetini arttıran gökgürültülü sağanak yağış nedeniyle, Meteoroloji Müdürlüğü’nün uyarıları doğrultusunda hazırlıklarını yapan ve vatandaşları uyaran Mut Belediyesi; Belediye Başkanı Volkan Şeker’in bizzat görev başında bulunduğu ekiplerle gece boyunca görev yaptı.
Ev ve işyerleri aşırı yağıştan etkilenen vatandaşlar için ihbar ve müracaat hattının başında bizzat Volkan Şeker’in olduğu koordinasyonla, ilçe genelinde denetim ve devriyeler yapıldı. Vatandaşlardan anlık olarak gelen taleplere, anında karşılık verildi.
Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, açıklamalarında; “Bugün ilçemiz genelinde gece boyu şiddetini artırarak devam eden yağış dolaylısıyla, ilgili belediye birimlerimiz 24 saat nöbette ve görevdeydi. İlçe merkezimizden başlayarak mahalle ve sokaklarımızda herhangi bir can ve mal kaybına karşı devriye ve denetimler yapıldı. Vatandaşlarımız herhangi mağduriyet yaşanmaması için tehlike arz eden bir durum olduğu takdirde 05417742710 numaralı telefondan birimlerimize ulaştılar. Her zaman olduğu gibi en ağır hava koşullarında da 24 saat vatandaşımızın emrinde ve hizmetindeyiz” diye bilgi verdi.
Başkan Şeker, aşırı yağıştan etkilenen vatandaşları meskenlerinde ziyaret ederek, incelemelerde bulundu ve “Aşırı yağıştan ev ve işyerleri zarar gören vatandaşlarımızın hizmetine ulaştık ve yanlarındayız. Durumlarını yerinde gördüğümüz ve afetten etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, Mut Belediyesi olarak bütün imkanlarımızla seferber olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Ekiplerimiz sahadadır. Vatandaşımızın emrindedir. Mut insanın derdi bizim derdimizdir” dedi.
Emniyet Müdürlüğü ile gece boyunca iletişim halinde hizmet verildiğine dikkat çeken Başkan Şeker; “Emniyet Müdürlüğümüz ile istişare ederek koordineli bir şekilde vatandaşımız için en etkili çalışmaları üretme gayretinde olduk. Gecesini gündüzüne katarak can ve mal güvenliğimiz için her daim hizmet veren emniyet teşkilatımızı kutluyorum. Allah onlardan razı olsun” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

MDOB’DAN ŞEKERONYA

MDOB’DAN ŞEKERONYA

Tema Tasarım | Osgaka.com