FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 6 Eylül 2022 288 Görüntüleme

Mut Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Mut Belediyesi, 2022 Eylül Ayı Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, meclis gündeminde yer alan 5 madde görüşülerek karara bağlandı.
Belediye Sinema ve Toplantı Salonunda yapılan meclis toplantısı, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Meclis toplantısında 5 gündem maddesi görüşüldü. İlk gündem maddesinde, komisyondan meclise gelen, Sözleşmeli Personel İstihdamı ve Sözleşme Ücretlerinin Belirlenmesi konusu görüşüldü. Sözleşmeli 1 adet mimar, 1 adet mühendis, 2 adet tekniker ve 1 adet istatikçi olmak üzere toplamda 5 sözleşmeli memura taban ücret 6 bin TL. üzerinden belirlenen komisyon kararı; komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin ikinci maddesinde Kültür Mahallesi’nde artık parça satışı görüşüldü. Görüşülen madde, İmar Komisyonuna, oy birliğiyle havale edildi.
Üçüncü gündem maddesinde, Çevre Geliri karşılığı yardım için Belediye Başkanı Volkan Şeker’e yetki verilmesi konusu görüşüldü. Görüşülen maddede, çevre kirliliğinin giderilmesi, çevrenin korunması, iyileştirilmesi ve temizlenmesi amacıyla kullanılmak üzere 1 adet çöp toplama aracına ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Mali imkanların yetersiz olması sebebiyle temin edilemeyen bahse konu aracın satın alınabilmesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’ndan bakanlığın uygun gördüğü miktarda şartlı nakdi yardım talebinde bulunulması ve belediye adına yardımla ilgili konularda Belediye Başkanı Volkan Şeker’e yetki verilmesi istendi. Oylanan madde, oy birliğiyle kabul edildi.
Dördüncü gündem maddesinde, Çevre Geliri karşılığı yardım için haczedilmemesi konusu görüşüldü. Görüşülen maddede, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı ile belediye arasında düzenlenen protokol ile belediyeye tahsis edilen 1 adet Fuso Canter hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu aracının Kamu Hizmetine Tahsisine ve haczedilmemesi için meclis kararı alınması istendi. Oylanan madde, oy birliğiyle kabul edildi.
Meclis gündeminin son maddesinde ise, Deveci Mahallesi Kızıldağ mevkisindeki bir parselin satış talebi görüşüldü. Görüşülen madde, İmar Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

Başkan Şeker, “Elimizdeki imkanlara göre çalışılacak.”

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından, dilek ve temenniler dile getirildi. Meclis üyelerince dile getirilen öneri, görüş ve sorulara yanıt veren Belediye Başkanı Volkan Şeker; tarıma destek verdiklerini, ama yetersiz kaldığını söyledi. Ellerindeki imkanlara göre en iyisini yapmak için gayret edeceklerini belirten Başkan Şeker, “Bu gün itibariyle kasamızda 12 milyona yakın paramız var. Bunun dışında, sizlerin de oylarıyla geçen mecliste 8 milyon asfaltla alakalı kredi kullanma talebimiz onaylandı. Bunun vadesi 60 ay olabilirse diye uğraşıyoruz. Olmazsa 48 ay olacak. Elimizdeki imkanlara göre bütçe de ona göre çalışılacak. Neticede her partiden meclis üyemiz var komisyonlarda. Bu komisyonlarda en sağlıklı, en gerekli çalışmayı yaparsanız, biz de bazen dahil olacağız. Zaten ilgi ve alakada bütün meclis üyelerimiz komisyonlarda özveriyle gayret gösteriyorlar. Yine aynı gayreti göstereceğine eminim. Zaten bu konuda alınan kararlar sağlıklı olduktan sonra arkasında ve yanındayız” dedi.

“Bu sene doğal gaz verilecek.”

Meclis üyelerinin doğal gaz çalışmalarıyla ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Şeker, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu sene kesinlikle gaz verilecek; ama tam anlamıyla Ekim sonu mu olur, Kasım sonu mu olur tam bilemiyorum. Eylül 15 gibi şartlar biraz daha yerine oturur, hangi mahalleler net bir şekilde alacak söyleriz. Zaten birçok vatandaşımız evlerine bu sistemi döşetmeye başladılar. Şu anda ana borular döşendi, evlere olan sistemlere başlatacaklar. Şu anda asfalt dökeceğimiz ilk yerden, evlere olan, kurumlara olan yerleri yaptırdık. Diğer yerlerde bir an önce biterse, çok sağlıklı bir asfalt olmasa da en azından kışın mağdur olmayacak belli bir sistem kurmamız gerekiyor. Onu da ben takip ediyorum.”
Mut Belediyesi’nin 2022 Eylül Ayı Meclis Toplantısı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

İlginizi çekebilir

Nazım Doğum Gününde Anıldı

Nazım Doğum Gününde Anıldı

Tema Tasarım | Osgaka.com