FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 9 Kasım 2021 342 Görüntüleme

Mut Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısının İkinci Birleşimi Yapıldı

Mut Belediyesi 2021 Kasım ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Belediye Başkan Vekili Muhammet Ali Keskin başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında; başkanlıktan gelen 2 önerge ile ilgili komisyonlardan gelen raporlar görüşülerek karara bağlandı.
Mut Belediye Meclisi, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Meclis toplantısında 4 gündem maddesi görüşüldü.
Görüşülen gündem maddelerinin ilk 2 maddesini başkanlıktan gelen 2 önerge oluşturdu. 1. önergede Çukurova Belediyeler Birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen 21-25 Kasım tarihleri arasında KKTC’ye yapılacak olan Teknik Araştırma ve İnceleme ziyareti için Mut Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkanı Volkan Şeker, meclis üyelerinden Muhammet Ali Keskin ve Durmuş Ali Çetin’in katılımları konusu görüşüldü. Önerge oybirliğiyle kabul edildi.
2. önergede Meydan Mahallesi Deveci Caddesi ile Prof. Hüseyin Gezer Caddesi kavşağındaki parka Mehmet Cansu ismini verilmesi görüşüldü. Görüşülen madde, oy birliğiyle bütün komisyonlara gönderilmesi kararlaştırıldı.
Mecliste görüşülen 3. ve 4. gündem maddelerinde ise komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. 3. maddede Deveci Mahallesinde bulunan tescilli kültür varlığı Dağ Caminin restorasyon konusu görüşüldü. Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait Dağ Cami’nin restorasyonunun yapılıp ibadete açılması planlandığı belirtilen komisyon raporunda, bu amaçla Mut Belediyesi ile Vakıflar Genel Müdürlüğü arasında restorasyon çalışmalarının yapılması amacıyla protokol imzalandığı anımsatıldı. Komisyondan, ‘Dağ Camii’nin restorasyon uygulama işi için Mersin Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına katkı payı başvurusunda bulunulmasına, Valilik makamının uygun göreceği katkı payı bedelinin uygulama işi maliyetinin tamamını karşılayamaması durumunda kalan bedelin Belediye Başkanlığı bütçesinden karşılanmasının uygun bulunduğu’ şeklinde gelen rapor, komisyondan geldiği şekliyle mecliste oy birliğiyle kabul edildi.
Meclisin 4. ve son gündem maddesinde ise; komisyondan, Mut Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Bütçe İçi İşletme Yönetmeliği’nin (taslak) uygun bulunduğu şeklinde gelen rapor da, komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.
Mut Belediyesi 2021 Kasım Ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com