FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 19 Ekim 2021 237 Görüntüleme

Mut Belediyesi’nden Mobil Tahsilat Kolaylığı

Online Vezne ile bütün Belediye alacakları tahsil edilebilecek.

Mut Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından 18 Ekim 2021 tarihi itibariyle uygulamaya geçen “Mobil Tahsilat Online Vezne Sistemi” ile belediye alacaklarının tahsilinde kolaylık sağlanması hedefleniyor.
Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Can, yeni uygulamaya geçen tahsilat sistemi ile olarak şu bilgileri verdi; “Başkanımız Volkan Şeker’in talimatlarıyla hizmette kolaylık ve çözüm üretme mantığından hareketle, kurum merkezimizdeki muhasebe ve ana işletim sistemimizle uyumlu olarak Mobil Vezne sistemine geçiş yaptık. Online veznemizde Kredi kartı ile ödeme imkanı da sunuyoruz. Emlak vergisi, kira, işgaliye ve diğer bütün Belediye alacaklarının tahsilatını mobil veznemizle yapabiliyoruz.”
Belediye Başkanı Volkan Şeker, Online Vezne Uygulamasının vatandaşın yararına olduğunu ve kolaylık sağladığını belirterek; “Pazaryerlerinde, el makbuzu ile yapılan tahsilatların dönemini artık kapattık” dedi ve bir dönemin geride kaldığının altını çizdi.
Başkan Volkan Şeker; “Vatandaşımızın borcunu anlık görüp, anlık olarak ödeme imkanı sunuyoruz. Ödemenin yapıldığı an itibariyle borç düşümü gerçekleşmektedir. Uygulamanın pratik oluşu ve otomasyon makbuz ile güven duygusunu pekiştiren bu hizmetle hesap kontrolü ve izlenebilirlik sağlanabilmektedir. Hem ilçe merkezimizdeki pazaryerlerimizde hem de diğer mahalle ve yayla pazarlarımızda online veznemizi hizmete sunuyoruz. İlçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Tema Tasarım | Osgaka.com