FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 25 Ocak 2022 266 Görüntüleme

Mut Belediyesi’ne yeni yılda ikinci çöp toplama ve nakil aracı

Mut Belediyesi Temizlik İşlerine yatırıma devam ediyor

Mut Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere, bir adet çöp kamyonu daha kazandırıldı. Belediyeye Türkiye Belediyeler Birliği’nden (TBB) hibe olarak alınan en büyük şase çöp toplama ve nakil aracı için tanıtım töreni gerçekleştirildi.

Başkan Şeker, “Hizmet araçları Av. Zeynep Gül Yılmaz’ın gayretleriyle kazandırıldı.”

Tanıtım töreninde konuşan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, aracın Mut Belediyesi’ne ve Mut’a kazandırılmasından dolayı memnuniyetlerini ifade etti. Başkan Şeker, “İlçemizin Ankara’daki temsilcisi Mersin Milletvekilimiz Sayın Zeynep Gül Yılmaz hanımefendinin destekleriyle bugün belediyemiz araç filosuna Belediyeler Birliğimizden bir hizmet aracı daha kazandırdık. Her zaman yanımızda olan gayretleriyle ve destekleriyle ilçemize en iyi hizmeti vermek için mücadele eden Sayın Zeynep Gül Yılmaz’a ilçem ve kurumum adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

En Büyük Şaseli Çöp Kamyonu

Mut Belediyesi’ne kazandırılan aracın teknik alt yapısı hakkında bilgi veren Başkan Volkan Şeker; “Belediye hizmet araçlarımızın modernizasyonuna çok önem veriyoruz. En iyi en kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple 2021’in son gününde yılbaşı hediyesi olarak Çevre Bakanlığımızdan bir çöp toplama ve nakil aracımızı hizmete almıştık. Şimdi ise Araç filomuza dev bir kamyon daha kazandırdık. Türkiye Belediyeler Birliği’nden hibe olarak en büyük şase kamyon Çöp Toplama Ve Nakil Aracımızı teslim aldık. Bugün kıymetli hemşerilerimizle birlikte kurbanımızı kesip hizmete alacağız. İki aracımızın güncel maliyetleri 3 Milyon TL’nin üzerindedir. İlçemize ve belediyemize hayırlı olsun. Hizmetlerimiz Mut içindir. Bu hizmetlerin hayata geçmesinde bizlere destek olan, hizmetlere katkı veren devletimizin bütün kademelerinde görev yapan herkese şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.

TBB Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür

Başkan Şeker; alınan aracın Türkiye Belediyeler Birliği’nden hibe olarak alınmasından dolayı; “Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız, Devlet Eski Bakanımız Sayın Fatma Şahin Hanımefendiye desteklerinden ve ilgilerinden dolayı ilçem ve belediyemiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker’in bilgilendirmelerinin ardından, belediyeye kazandırılan araç, dualar eşliğinde kurban kesilerek hizmete sokuldu.
Yeni çöp toplama ve nakil aracının tanıtım programına; AK Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak ve yönetimi, MHP Mut İlçe Başkanı Alpaslan Savaş Kır ve yönetimi, Mut Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Keskin, muhtarlar, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Tema Tasarım | Osgaka.com