FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 8 Ocak 2020 1191 Görüntüleme

MUT CHP’NİN YENİ BAŞKANI BAĞÇALI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut İlçe Başkanlığının 4 Ocak Cumartesi günü yapılan kongrede yeni başkan belli oldu. Eğitim İş Kurucu Üyesi ve bir önceki Mut Eğitim İş Başkanı Emekli Öğretmen Hayati Bağçalı, CHP’nin Mut İlçe Başkanı seçildi.
Mut Ziraat Odası Toplantı Salonunda yapılan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in Divan Başkanlığında gerçekleştirilen seçimde, CHP Mut İlçe Başkanlığı için 3 aday yarıştı. Seçimde, Emekli Öğretmen Hayati Bağçalı, Avukat Abdurrahman Günay ile Biyolog ve İnşaat Teknikeri Erdoğan Ata başkanlık için yarıştı. Toplam 229 delegenin oy kullandığı seçimde 129 oy alan Hayati Bağçalı, CHP Mut İlçe Başkanı seçildi. Seçimde Abdurrahman Günay 92 oy alırken, Erdoğan Ata 8 oyda kaldı. Bu sonuçların ardından CHP’nin yeni Mut İlçe Başkanı Hayati Bağçalı oldu.
CHP Mut İlçe Başkanlığına seçilen Hayati Bağçalı’nın Yönetim Kurulu listesi ise şu isimlerden oluştu: Mahmut Melleç, Lütfi Metin, Vergi Çam, Tunca Tunca, Tuncay Örs, Muzaffer Arslan, Kerim Taş, Ayşe yılmaz, Muttalip Adıgüzel, Leyla Zorlu, Gülay Yüksel, Ali Kaya, Metin Bayram ve Aydan Yıldız. Yeni CHP Mut İlçe Yönetimi önümüzdeki günlerde toplanıp görev dağılımı gerçekleştirecek.
Başkan seçildikten sonra diğer adaylarla birlikte kürsüde el ele tutuşup fotoğraf çektiren Hayati Bağçalı yaptığı teşekkür konuşmasında birlik beraberlik vurgusu yaptı.
CHP Mut İlçe Başkanlığı’nın Olağan Kongresine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel de katıldı.
Kongrede seçim öncesi yapılan konuşmalarda, Mut için bugüne kadar yaptıklarını ve Mutlular ile gönül bağı kuracağı yeni hedeflerini partililer ile paylaşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Biz çalışıp ürettikçe, hedeflerimizi bir bir gerçekleştirdikçe başarı kaçınılmaz olacak. Yarınlar için iktidar yürüyüşümüzü sürdürüyoruz” dedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com