FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 25 Ekim 2022 262 Görüntüleme

Mut ÇIDOG’dan Aşağı Köselerli Şarlak doğa yürüyüşü

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), 119. etkinliğini gerçekleştirdi. Mut ÇIDOG bu etkinliğinde Mut’un Aşağı Köselerli mahallesinden, Gülnar Zeyne’de bulunan Şarlak’taki Pınarbaşı mesire alanına kadar 5 km’lik doğa yürüyüşü yaptı. Hafta sonunda gerçekleştirilen doğa yürüyüşüne 30 doğasever katıldı.
Mut’ta doğa yürüyüşü geleneğini başlatan ve düzenli aralıklarla doğa yürüyüşü etkinlikleri düzenleyen Mut ÇIDOG’un bu haftaki durağı, Mut’un Aşağı Köselerli Mahallesi’nden Zeyne’deki Şarlak mevkisi oldu. Etkinlik için Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda toplanan doğa gezginleri, 2 dolmuşla Aşağı Köselerli’ye ulaştı. Aşağı Köselerli’de doğa yürüyüşünün başlangıç noktasında araçlarından inen gezginler doğa yürüyüşüne başladı. Sonbaharın muhteşem renk cümbüşü eşliğinde yaklaşık 5 km’lik doğa yürüyüşü yapan doğa gezginleri, Mut-Zeyne arasındaki anayola ulaşarak yürüyüşü sonlandırdı. Araçlarla Şarlak’taki Pınarbaşı mesire alanına giden gezginler, burada yemeklerini yediler. Yenilen yemeklerin ardından Pınarbaşı’nda bir süre daha kalan gezginler, etkinliği sonlandırıp geri dönüş yolunda Kurtsuyu’nu da ziyaret ederek Mut’a geri döndü. Etkinlikte ayrıca, Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi sahibi ve Mut ÇIDOG yöneticilerinden Nihat Mustul tarafından doğa yürüyüşüne ilk kez katılanlara imzalı kitap armağan edildi.
Mut ÇIDOG’un 119. etkinliğiyle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Nihat Mustul, yeniden doğada buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Mut ÇIDOG olarak 119. etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu etkinliğimizde, Aşağı Köselerli’den Şarlak’a kadar, sonbahar mevsiminin doyumsuz manzaraları eşliğinde doğa yürüyüşü yaptık. Şehir gürültüsünden ve kirliliğinden uzak, doğayla içiçe çok güzel bir gün geçirdik. Bu yürüyüşümüzde aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın olması da bizleri ayrıca memnun etti. Etkinlik için emek verenlere ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz.” dedi.

Doğa yürüyüşüne katılanlar da, doğada güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; grup yöneticilerine teşekkürlerini iletti.
Mut ÇIDOĞ’un Aşağı Köselerli – Şarlak doğa yürüyüşüyle ilgili fotoğraflara, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com