FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 28 Aralık 2021 548 Görüntüleme

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri’nden Dandı’da Kar Yürüyüşü

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), Mut’un en büyük ormanlarından Dandı’da kar yürüyüşü gerçekleştirdi. Mut ÇIDOG, geçtiğimiz haftalarda yağan karla birlikte beyazlara bürünen Dandı ormanında, yaklaşık 6 km’lik kar yürüyüşü yaptı. Kartpostallık görüntüler eşliğinde yapılan yürüyüşe, 30 doğasever katıldı.
Mut ÇIDOG, 109. etkinliğini gerçekleştirdi. Her ay bir veya iki doğa yürüyüşü ve gezi düzenleyen Mut ÇIDOG’un bu haftaki durağı; kar yağışıyla birlikte beyaz elbisesini giyen ve kartpostallık görüntüler oluşturan, Mut’un en büyük ormanlarından Dandı oldu. Mut ÇIDOG, hafta sonunda gerçekleştirilen etkinlikte, Dandı’da yaklaşık 6 km’lik kar yürüyüşü yaptı. Kar yürüyüşüne 30 doğa gezgini katılırken, doğa yürüyüşü sonrası karda sucuk-ekmek ve karsambaç ziyafeti çekildi.
Dandı Kar Yürüyüşü için Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda buluşan doğa gezginleri, 2 dolmuşla hareket etti. Araçlarla Dağpazarı Mahallesi yoluna giden grup; Kestel Dağında inerek, yürüyüşün başlayacağı orman yoluna ulaştı. Buradan doğa yürüyüşüne başlayan doğa gezginleri, orman yolunu takip ederek, kış manzaraları ve kartpostallık görüntüler eşliğinde yaklaşık 3 km. gidiş, 3 km’de dönüş olmak üzere yaklaşık 6 km. yürüdü. Yürüyüş boyunca kartopu oynayan ve müzik eşliğinde halay çeken doğacılar, doyumsuz güzellikteki parkuru tamamladı.
Yürüyüş sonunda tekrar araçlara binen grup üyeleri, Dağpazarı yoluna devam ederek, yemek molasının verileceği yol üzerindeki Ulama Çeşmesi’ne ulaştı. Burada karda sucuk-ekmek ve karsambaç keyfi yapan gezginler, günü mutlu bir şekilde tamamladı. Etkinliğin tamamlanmasının ardından grup üyeleri, araçlara binerek Mut’a geri döndü.
Dandı Kar Yürüyüşü için toplu fotoğraf çektiren grup üyelerince, “Doğanın Sesi, Hayvanlarımı Öldürmeyin!” yazılı pankart açılıp bilinçsiz ve kaçak avcılığa dikkat çekilirken; Mut ÇIDOG etkinliğine ilk kez katılanlara, grup yöneticilerinden Nihat Mustul tarafından kitap armağan edildi.
Mut ÇIDOG’un Dandı Kar Yürüyüşüyle ilgili duygularını dile getiren Mut ÇIDOG yöneticilerinden ve Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi sahibi Nihat Mustul, doğada yeniden birlikte olmanın ve yılın ilk karında yürüyüş gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Mut’un en büyük ormanlarından beyaza bürünmüş Dandı’da, kışın eşsiz ve doyumsuz güzellikleri arasında kar yürüyüşü gerçekleştirdiklerini belirten Mustul, “Yeniden doğada, temiz havada bir arada olmanın sevincini yaşadık. Çok sayıda yeni katılımcının, özellikle gençlerimizin aramızda olması da bizleri ayrıca mutlu etti. Şehir gürültüsünden uzak, doğayla baş başa çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. En büyük ilacımız doğa” dedi. Mustul, tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek sözlerini noktaladı.
Kar yürüyüşüne katılan doğa gezginleri de, kış mevsiminin güzellikleri içinde, karda, temiz havada, şehir stresinden uzak çok güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; Mut ÇIDOG yöneticilerine teşekkür ettiler ve bir sonraki doğa yürüyüşünü iple çektiklerini ifade ettiler.
Mut ÇIDOG’un Dandı Kar Yürüyüşüyle ilgili video ve fotoğraflara, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com