FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 21 Haziran 2022 294 Görüntüleme

Mut Çıtlık Taşoluk’ta

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri, 115. etkinliğini Gülnar’ın Taşoluk Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Salgın sonrası ilk Mut dışı etkinliğini Taşoluk’a düzenleyen Çıtlık, Taşoluk’ta bulunan katran ormanlığında doğa yürüyüşü yaptı. Çıtlık üyelerinden Av. Emel Arıcı’nın annesi Fatma ve annesinin eşi Adnan Kale’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe, 33 doğasever katıldı.

Mut Çıtlık’ın hafta sonunda düzenlenen etkinliği için Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda toplanan doğa gezginleri, Mut’tan iki dolmuşla hareket etti. Araçlarla Dayıcık üzerinden Taşoluk’a ulaşan gezginler, doğa yürüyüşünün yapılacağı Güneşli (Ayıalanı) Mahallesi’nde araçlardan indi. Burada etkinliğe ev sahipliği yapan Av. Emel Arıcı, Fatma-Adnan Kale çifti ile mahalle sakinleri tarafından karşılanan gezginler; kısa bir mola, armağan takdimi ve toplu fotoğraf çekimi sonrası, buradaki katran ormanlığında doğa yürüyüşüne başladı.
Katran ormanında, mis gibi kekik kokuları, bin bir çeşit çiçek çeşidi, kuş cıvıltıları ve uçuşan kelebekler eşliğinde doğa yürüyüşü gerçekleştiren gezginler; yürüyüş boyunca doğada olmanın ve temiz havanın tadını çıkardılar. Gezginler, yürüyüş sırasında bol bol fotoğraf ve video çekerek, doyumsuz anlarını ölümsüzleştirdiler. Yaklaşık 8 km’lik doğa yürüyüşünün ardından, ormandan çıkarak Güneşli’ye ulaşan doğa gezginleri, burada yemek molası verdiler. Güneşli’de yanlarında getirdikleri azıklarını yiyen ve piknik yapan gezginler; yemek sonrası mahallede bulunan türbeleri de ziyaret ettiler.
Güneşli’deki molayı tamamlayan doğa gezginleri, tekrar araçlarına binerek, çok yakın mesafedeki Taşoluk’a gittiler ve burada Av. Emel Arıcı ile Fatma-Adnan Kale çiftinin evine misafir oldular. Ev sahipleri tarafından çay ve çeşitli ikramlarda bulunulan gezginler, daha sonra bağlama eşliğinde söylenen şarkı ve türkülerle eğlendiler. Müzikli eğlencenin tamamlanmasıyla Taşoluk’tan ayrılan gezginler, Mut’a geri dönerek etkinliği sonlandırdılar.
Mut Çıtlık Doğa Gezginleri’nin Gülnar Taşoluk Doğa Yürüyüşü etkinliğiyle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Çıtlık yöneticilerinden Nihat Mustul; Çıtlık olarak 115. etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Salgın sonrası ilk Mut dışı etkinliği Taşoluk’a yaptıklarını belirten Mustul, “Gülnar coğrafyasında Taşoluk Yaylası’nda doyumsuz bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Katran, kekik, bin bir çeşit çiçek, kuş şakıyışları, hele hele bir ladinle bir ardıcın gökyüzüne doğru yarışı, uzun zamandır görmediğimiz yemyeşil çayırlıklar. Düşlediğimizden çok çok fazla bir güzellik ve dostluk. Doyamadık, doyamadık!..” dedi.
Nihat Mustul, kendilerine ev sahipliği yapan Av. Emel Arıcı, annesi Fatma Hanım ve Adnan Bey ile yürüyüşe katılan herkese teşekkürlerini iletti.
Doğa yürüyüşüne katılan doğaseverler de çok güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; Çıtlık yöneticilerine ve ev sahiplerine çok teşekkür ederek, bir sonraki etkinliği sabırsızlıkla beklediklerini söylediler.
Mut Çıtlık Doğa Gezginleri’nin Gülnar Taşoluk Doğa Yürüyüşü etkinliğiyle ilgili fotoğraf ve videolara, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com