FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 19 Temmuz 2022 276 Görüntüleme

MUT İDMAN YURDU ÇIKIŞ YOLU ARIYOR

İlçemizi Mersin 1. Amatör Play-Off liginde başarıyla temsil eden Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü Futbol Takımı (MİY), grubunu lider tamamlayarak il birincisi oldu ve Şampiyonluk kupasını kaldırdı. Mut İdman Yurdu, şampiyonluğa ulaşmasının ardından, Süper Amatör Lige yükseldi. Öncelikle bu özverili başarı için Kulüb Başkanı Mustafa Keskin’in nezdinde oyuncusundan teknik heyetine, seyircisinden taraftarına emeği geçen, katkı veren, sahiplenen herkesi kutluyor kendi adıma teşekkür ediyorum.
Farkındaysanız birkaç gündür basında Mut İdman Yurdu ile ilgili haberler çıkıyor. Takım bu yıl maddi tüm sıkıntılarına rağmen gurubunu lider tamlayarak il birincisi oldu ve şampiyonluk kupasını ilçemize kazandırdı. Ardından sözleşmesi biten ve maddi olanaksızlıklardan dolayı sözleşmesinin uzatılamadığı duyumunu aldığım Mut İdman Yurdu’nun deneyimli hocası ve emekçisi Onur Çalıkuşu’nun ayrılık haberi, dün de Kulüp Başkanı Mustafa Keskin’in 19.07.2022, saat 18:00’de Mut İlçe Stadında gerçekleşecek genel kurul kararı aldığı haberi…
Mut İdman Yurdu yönetiminin içinde bulunduğu maddi koşulları tam olarak bilmiyorum. Ancak bir çıkış yolu aradıklarını gözlemliyorum. Yoksa takımı şampiyon yapmış bir kulüp başkanı neden genel kurul çağrısı yapsın? Ya da şampiyonlukta büyük katkısı olan başarılı teknik direktörü neden ayrılsın? Her Mut’lu gibi ben de Mut İdman Yurdu’nun hak ettiği yerde olmasını ve takımın Mutlular tarafından sahiplenilmesini istiyor ve bekliyorum.
Sahiplenmek derken tabii ki hem manevi destek hem de maddi destekten bahsediyorum. Esnaflara forma satmakla geminin yürümeyeceğini herkes tahmin edebilir. Daha açık yazayım; öncelikle bu ilçenin gelirinden en çok nasiplenenlerden aynı oranda takıma maddi destek olmalarını bekliyorum. Özellikle geliri yüksek işletmelerin ve şirketlerin Mut İdman Yurdu’na yapacakları bağışları devlete ödeyecekleri gelir vergilerinden düşebileceklerini bu şekilde ilçemizin takımı Mut İdman Yurdu’nun daha iyi yerlere gelmesinde katkıları olacağını bilmelerini isterim. Mut İdman Yurdu’na maddi gelir kapıları açılması gerekir ki, önümüzdeki sezon bu takım Süper Amatör Ligte mücadele edecek. Para olmazsa, para kaynakları bulamazsa durumu deplasmana giderken yol parasını bile denkleştiremeyen ve hükmen mağlup olan takımlara döner…
Mut İdman Yurdu için maddi kaynaklar neler olabilir?
Her şeyden önce benzeri ilçe takımları bu sorunu nasıl çözmüşler? Belediye iştirakleri ile ilişkileri ne durumdadır ve belediye takımlarına ne ölçüde sahip çıkmaktadır? Eğer Mut ölçeğinde bir değerlendirme yapacak olursak şuan atıl durumda olan Yel Değirmeni işletmesini veya belediyeye ait farklı işletmeler Mut İdman Yurdu tarafından işletilebilir mi?
Mut Ticaret ve Sanayi Odası ve Mut Ziraat Odası başta olmak üzere meslek odaları üyelerinden aldıkları gelirlerden Mut İdman Yurdu’na aktarabilirler mi?
Yani, Mersin 1. Amatör Play-Off liginde 54 takım arasından süzülüp il birincisi olarak şampiyonluğunu ilan eden ve Süper Amatör liginde mücadele edecek olan Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübünün maddi olarak ayakta kalabilmesi için neler mümkün?

Tema Tasarım | Osgaka.com