FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 14 Haziran 2022 225 Görüntüleme

Mut İHO Kitap Okuma Yarışması Sonuçlandı

Mut İmam Hatip Ortaokulu’nun (Mut İHO) dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle iki yıldır yapamadığı veli ve öğrencinin birlikte katıldığı kitap okuma yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin ve kurum amirlerinin katıldığı ödül töreninden önce okul kütüphanesinin açılışı da gerçekleştirildi.
Ödül töreninde konuşan okul müdürü Erdal Dölek, “Amacımız evde kitabın gündem olmasıydı, veli ve öğrencinin kitabın sihirli sayfalarında buluşmasıydı. Bu amacımızı gerçekleştirebildiysek ne mutlu bize. Bu yarışma kaybedeni olmayan bir yarışmadır. Bu yarışma ilçemizde ilk ve tek olarak bizim tarafımızdan yapılıyor. Biz kitap okumaya çok önem veriyoruz.” dedi.
Kitap okuma yarışması, Mut İHO’da tek oturumda yapıldı. Yarışmada Gazi İlkokulundan Eylül Çelik birinci olurken, bin 500 TL’lik ödülün sahibi oldu. Yarışmada, Karacaoğlan İlkokulundan Osman Talha Yalnız ikinci oldu ve bin TL. ödül kazandı. Yarışma üçüncüsü ise Gazi İlkokulundan Simge Sabancı olurken, 500 TL. ile ödüllendirildi.
Mut İHO’nun düzenlediği kitap okuma yarışmasında, ilk 10’a giren öğrencilere de çeşitli ödüller verildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com