FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 14 Aralık 2021 272 Görüntüleme

Mut Kaymakamlığı’ndan ‘Mutlu Anne, Mutlu Bebek’ Projesi

Mut Kaymakamlığı, Mut Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca (Mut SYDV) yeni doğan bebeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için ‘MUTLU ANNE, MUTLU BEBEK’ projesini hayata geçirdi.
Proje kapsamında, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden 3294 sayılı kanun kapsamında olan yardıma muhtaç ve yeni doğum yapmış veya yapacak annelere; Anne-çocuk sağlığının önemini ve doğum sonrası dikkat edilmesi gereken konuları doğru öğreterek, hem bilinçli anne hem de sağlıklı bir nesil yetiştirilmesinin amaçlandığı bildirildi.
‘MUTLU ANNE, MUTLU BEBEK’ projesiyle ilgili Mut Kaymakamlığı Mut SYDV tarafından yapılan bilgilendirmede, “İlçemiz merkez ve köylerinden ekonomik yoksunluk içinde bulunan yeni doğum yapan annelere yönelik olarak proje uygulanmaya başlatıldı. Projemizin hedef kitlesinde bulunan annelere, yeni doğan bir bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm malzemeler bu bebek seti ile karşılanacaktır. Pandemi döneminin olumsuz etkileri en yoğun olarak dezavantajlı vatandaşlarımız tarafından hissedilmektedir. Mut Kaymakamlığımız tarafından hazırlanan bu proje, pandemi sürecinde dezavantajlı toplum kesimleri üzerindeki etkilerinin en aza indirgenmesi konusunda hedeflerimize de katkı sağlayacaktır” denildi.
Projeyle ilgili şu bilgilere yer verildi: “Mutlu Anne Mutlu Bebek Projesi kapsamında, ilçemizdeki anne adayları aile hekimlikleri tarafından tespit edilerek, İlçe Sağlık Müdürlüğü Personelleri tarafından annenin hamilelik sürecinde yerine getirmesi gerek basamakları ve yapmaları gereken kontrolleri anlatılarak doğum sırasında anne-bebek ölümlerinin önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mutlu Anne Mutlu Bebek Projesi kapsamında, 2020-2021 yılı içerisinde toplam 330 yeni doğum yapan haneye ulaşmayı hedeflemektedir. Çocuk sahibi olacak olan anne ve baba adayları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na doğumdan önce başvurmaları gerekmektedir.”
Mutlu Anne Mutlu Bebek Projesi’nin Mut’a hayırlı olmasını umut eden İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl, “Yeni doğan minik Mutlu bebeklerimizin vatana, millete ve anne babalarına hayırlı bir evlat olmalarını temenni ediyoruz” dedi.
Devletin tüm imkanlarıyla daima vatandaşların yanında olduğunu bildiren Kaymakam Bingöl, vatandaşların maske kullanımı ve sosyal mesafe konularına da yeterli özeni göstermesini istedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com