FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 12 Nisan 2022 509 Görüntüleme

Mut Kaymakamlığı’ndan Ramazan yardımı

Mut’ta ikamet eden fakir ve muhtaç durumda olan vatandaşlara destek olmak amacı ile Ramazan ayı içerisinde Mut Kaymakamlığınca yapılan yardımlar, herhangi bir aksamaya mahal vermeyecek şekilde hak sahiplerine ulaştırıldı.
Mut Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Ramazan ayı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla nakdi yardım yapıldı.
Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, ilçeye bağlı 101 mahallede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara hane nüfusuna göre nakdi yardımlar yapıldığını söyledi. Kaymakam Bingöl, “Devletin varlığını ve gücünü her yerde göstermesi, sosyal devlet olmasının bir koşuludur. Biz vatandaşlarımızı anne, babalarımız ve kardeşlerimiz olarak görüyoruz. Onların her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Devletimizin şefkat eli daima mağdur ve kimsesiz insanlarımızın yanında olacaktır. İlçemiz, insanların birbirini gözettiği ve toplumda sosyal dengenin sağlandığı bir aile kentidir.” dedi.
Ayrıca Mut Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yanı sıra, Mut Belediyesi ve Mut Kızılay Temsilciliği işbirliği ile Ramazan ayı boyunca her gün, 65 yaş üzerinde olup tek başına yaşayan ihtiyaç sahibi 50 vatandaşa iftar için sıcak yemek sağlandı.

Tema Tasarım | Osgaka.com