FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 7 Haziran 2022 330 Görüntüleme

Mut MYO’da Kariyer Günü

Mersin Üniversitesi Mut Meslek Yüksekokulu öğrencilerine, kariyer sürecinin anlatıldığı “Kariyer Günü” düzenlendi.
Okulun Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Mut MYO Müdürü Kasım Pınar, Mut Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Gürsel Aydın, İŞKUR Silifke Müdürü Mustafa Devecioğlu, Sosyal Güvenlik Mut İlçe Müdürü Osman Dere, İŞKUR Meslek Danışmanları Deniz Laçin ve Huriye Küçüközer ile İşveren temsilcileri Merve Kılınç, Bilal Cüce ve öğrenciler katıldı.
Etkinliğin açılışında konuşan Okul Müdürü Kasım Pınar, başarısız olmaktan korkulmaması gerektiğini söyledi. Pınar, “Başarı sıkı çalışma ile üstesinden gelinmiş başarısızlıklardır. Kariyer yolculuğunuzda sürekli olarak yenilikçi olmanız geleceğiniz açısından çok önemli” dedi.
Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Gürsel Aydın, temsilciğinin Mut Ticaret Odası bünyesinde yürütüldüğünü, oda olarak girişimcilerin ve bölge insanının sosyal, kültürel ve ekonomik bakımdan gelişmişlik seviyesini arttırmaya yönelik faaliyetlerde bulundukları söyledi.
İŞKUR Silifke Müdürü Mustafa Devecioğlu da, Yüksekokulla işbirliği içerisinde etkinliğin paydaşı olmaktan mutlu olduğunu ifade etti
Daha sonra söz alan meslek danışmanları, öğrencilere; insan kaynakları başvuru süreçleri, özgeçmiş hazırlama, iş başvurularında dikkat edilmesi gereken noktalar, mülakatlarda dikkat edilecek hususlar, teknolojik yeniliklerin iş başvuruları ve değerlendirilmesi noktasında ortaya çıkardığı yenilikler, bu yenilikleri öğrencilerin nasıl kullanmaları gerektiği ve kullanırken nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında bilgi verdiler.
Etkinlikte, işveren temsilcileri de sertifikalı programlar ile stajın önemine dikkat çektiler.
Etkinlik öğrencilerin sorularına verilen yanıtlarla sona erdi.

İlginizi çekebilir

Ak Parti yönetiminde iki Mutlu

Ak Parti yönetiminde iki Mutlu

Tema Tasarım | Osgaka.com